Skoda Kamiq GT oficjalnie zaprezentowana

Podobnie jak Kodiaq GT, samochód dostępny będzie jedynie w Chinach.

Podobnie jak Kodiaq GT, samochód dostępny będzie jedynie w Chinach.

Skoda Kamiq GT została zapowiedziana przez czeską markę dwa tygodnie temu. Wczoraj, zgodnie z ujawnionym planem, samochód został oficjalnie zaprezentowany w Chinach w mieście Tiencin.

Porównując do zwykłej wersji Skody Kamiq, odmiana GT jest dłuższa o 19 milimetrów oraz wyższa o 13 milimetrów, jednak posiada dokładnie taki sam rozstaw osi. Linia dachu jest bardziej pochylona przez co samochód posiada nadwozie wpadające w standard SUV-a Coupe. Oprócz tego zmieniony został zarówno przedni jak i tylny zderzak oraz zmodyfikowane zostały obie pary świateł. Z boku dodana została ozdobna chromowana listwa i przygotowane zostały 17-calowe felgi z aluminium.

W środku zmiany są mniej widoczne i odnoszą się do kilku ozdobnych elementów. Fotele otrzymały specjalne wzory przeszycia, a na desce rozdzielczej oraz zagłówkach pojawiły się emblematy „GT”. Warto dodatkowo zaznaczyć, że komputer pokładowy posiada oprogramowanie przygotowane specjalnie dla użytkowników z Chin.

Pojazd sprzedawany ma być z innymi silnikami, niż Skoda Kamiq jaką znamy na starym kontynencie. W chińskiej ofercie znajdzie się 1,5-litrowy, wolnossący silnik MPI o mocy 110 koni mechanicznych oraz 1,2-litrowa jednostka z turbo zapewniająca 115 KM.

2020 Skoda Kamiq GT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Skoda

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz