Toyota RAV4 otrzymała hybrydę typu Plug-in

Popularny SUV doczekał się swojej hybrydowej wersji typu plug-in, przeznaczonej początkowo wyłącznie na rynek Stanów Zjednoczonych.

Popularny SUV doczekał się swojej hybrydowej wersji typu plug-in, przeznaczonej początkowo wyłącznie na rynek Stanów Zjednoczonych.

Toyoty RAV4 nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dotychczas auto dostępne było na rynku w wersji spalinowej oraz jako hybryda. Korzystając z obecności na Los Angeles Auto Show, japońska marka zaprezentowała nowe wydanie samochodu, które napędzane jest również hybrydowym układem napędowym, jednak tym razem w wersji plug-in.

Pod maską pojazdu pracuje ten sam 2,5-litrowy silnik z czterema cylindrami, który odpowiedzialny jest za napędzanie zwyczajnego RAV4 Hybrid. Plug-in otrzymał jednak mocniejszy zestaw baterii oraz lepszą przetwornicę co zaskutkowało, że cały jego układ napędowy generuje teraz 306 koni mechanicznych. To o 83 konie mechaniczne więcej względem zwykłej hybrydy.

Pozwala to na rozpędzenie SUV-a do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy, co czyni Toyotę RAV4 Prime drugim najszybszym autem w ofercie marki, zaraz po Toyocie Supra.

Nowe akumulatory są większe, jednak umieszczenie ich pod podłogą maszyny zaskutkowało tym, że na zmianach nie ucierpiała przestrzeń bagażowa auta. Auto przy wykorzystaniu jedynie energii elektrycznej ma być w stanie przejechać nawet 60 kilometrów drogi.

Zaprezentowana właśnie Toyota RAV4 trafi do Stanów Zjednoczonych, stąd wziął się przydomek „Prime”. Nasza europejska wersja Toyoty RAV4 w wersji Plug-in Hybrid z pewnością też się pojawi, musimy jednak dłużej na nią poczekać.

2021 Toyota RAV4 Prime

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Toyota

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz