W internecie dostępny jest już konfigurator Astona Martina DBX

Zróbcie sobie chwilę przerwy i stwórzcie brytyjskiego, luksusowego SUV-a swoich marzeń!

Zróbcie sobie chwilę przerwy i stwórzcie brytyjskiego, luksusowego SUV-a swoich marzeń!

Aston Martin DBX zadebiutował oficjale na rynku w zeszłym tygodniu. Auto zostało ciepło przyjęte przez świat motoryzacji, chociaż z uwagi na sylwetkę SUV-a nie zabrakło również nieprzychylnych komentarzy wycelowanych w brytyjską markę. Nie zmienia to jednak faktu, że na widok maszyny fani luksusowych, wysokich samochodów zacierają ręce i możemy być pewni, że pojazd stanie się poważnym graczem w swoim segmencie.

Źródłem napędu jest 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem od Mercedesa-AMG. W przypadku DBX-a generuje on 550 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość przekazywana jest na wszystkie koła za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej znanej z modeli AMG. Jeśli chodzi o osiągi, to maszyna potrzebuje zaledwie 4,5 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h, a prędkość maksymalna wynosi aż 291 km/h.

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to przedni pas posiada ogromny grill o charakterystycznym dla marki kształcie, dość duże światła i smukłe przetłoczenia. Z tyłu znajdziemy reflektory podobne do tego z modelu Vantage, które są integralną częścią lekkiego spoilera na klapie bagażnika. W środku dominuje luksus i materiały wysokiej jakości. Projekt zakładał uzyskanie jak największego poczucia przestronności w kokpicie, połączonej z nowoczesnością. Z uwagi na to, nie mogło zabraknąć dwóch, dużych cyfrowych wyświetlaczy.

Pamiętajmy jednak, że to jak dany samochód będzie wyglądać zależy w sporym stopniu od upodobań jego właściciela. Aston Martin jak przystało na luksusową markę oferuje ogromne możliwości personalizacji swojego najnowszego modelu. Jak bardzo modyfikować można pojazd pokazuje dostępny już internetowy konfigurator auta, opcji jest tak dużo, że z początku ciężko się w nich połapać, nie mniej jednak przyjemność z tworzenia własnego projektu jest ogromna. Jeżeli chcecie spersonalizować swojego Astona Martina DBX, zapraszamy na stronę producenta.

2020 Aston Martin DBX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Aston Martin

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz