Bugatti Chiron w nowym wydaniu Noire Special Edition

Bugatti przygotowało dwie nowe wersje Bugatti Chiron, które nawiązują do hipersamochodu marki La Voiture Noire.

Bugatti przygotowało dwie nowe wersje Bugatti Chiron, które nawiązują do hipersamochodu marki La Voiture Noire.

Bugatti La Voiture Noire zaprezentowane zostało publicznie na początku marca bieżącego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Samochód jest najbardziej spektakularną maszyną jaką stworzyła francuska marka, a przy okazji najdroższą. Cena za to niesamowite auto w chwili premiery notowana była na kwotę 16,5 miliona euro, co w przeliczeniu wynosi 71 milionów złotych.

Naturalnie pojazd wywołał nie małe poruszenie. Niestety powstał jako one-off co oznacza, że na świecie tylko jedna osoba będzie mogła mieć go w garażu. Bugatti dba jednak o swoich klientów. Firma, żeby zadość uczynić swoim bogatym fanom, a przy okazji wykorzystać marketingowo szum jaki wywołało wokoło siebie La Voiture Noire postanowiła stworzyć specjalne wydanie modelu Chiron nawiązujące do ekskluzywnej maszyny.

Bugatti Chiron w wydaniu Noire Special Edition dostępne jest w dwóch różnych wersjach, „Chiron Noire Élégance” oraz „Noire Sportive”.

Pierwszy, bardziej elegancki model posiada nadwozie wykonane z włókna węglowego, które zabezpieczone zostało jedynie bezbarwnym lakierem. Przednia kratka otrzymała nowy wzór, a umieszczone na niej logo wykończone zostało dla kontrastu srebrnym kolorem. Charakterystyczna linia w kształcie litery C, jaka znajduje się na boku pojazdu wykonana została z matowego aluminium, czym również odznacza się na całkowicie ciemnej sylwetce auta. Dla dopełnienia wizerunku Bugatti przygotowało dedykowane felgi, które naturalnie również są ciemne, podobnie jak zacisku hamulców, które znajdują się za nimi. Emblemat „Noire” umieszczony został za boczną szybą oraz na tylnym spojlerze, spotkamy go również kilkukrotnie we wnętrzu pojazdu, który obszyte zostało oczywiście ciemnymi materiałami.

Drugie wydanie również charakteryzuje się nadwoziem z włókna węglowego, jednak w tym przypadku zostało ono przykryte matowym lakierem. Elementy takie jak końcówki układu wydechowego, koła, spojler, czy przednia kratka wykończone są czarną, matową barwą, która częściowo odznacza się od carbonu. Samochód również otrzymał emblematy „Noire”, jednak zamiast pokrycia srebrnym, odznaczającym się kolorem, zostały zmatowione.

Obie wersje Bugatti Chiron Noire Special Edition posiadają ten sam układ napędowy, co bazowe wydanie pojazdu. Oznacza to, ze na pokładzie znajduje się jednostka W16 wspomagana czterema turbinami o pojemności 8-litrów, która zapewnia moc 1500 koni mechanicznych.

Pojazdy powstaną w liczbie jedynie 20 egzemplarzy, każda jedna sztuka kosztuje nieco ponad 3,3 miliona dolarów. Pierwsze dostawy do właścicieli przewidziane są na drugi kwartał przyszłego roku.

źródło: Bugatti

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz