Mercedes-Benz zakończy produkcję Klasy X w maju

Niemiecki pick-up okazał się być sporym niewypałem.

Niemiecki pick-up okazał się być sporym niewypałem.

Mercedes-Benz Klasy X zdecydowanie nie miał dobrego debiutu. W pierwszy rok istnienia samochodu na rynku, został zakupiony jedynie 16,700 razy. Główną przyczyną niskiego zainteresowania autem jest to, że jest klonem Nissana Navary, który właściwie przebrany został tylko w nadwozie niemieckiej marki. Ponadto oferuje niższy poziom komfortu, takie same właściwości jezdne, a przy tym kosztuje o około 35,000 zł więcej niż w przypadku bazowej wersji swojego kuzyna.

Pomimo ogromnych akcji promocyjnych, w zeszłym roku, autem zainteresowało się jeszcze mniej klientów, a jego sprzedaż spadła do 15,300 egzemplarzy. Już w ostatnie lato, dotarły do nas informacje o tym, że Mercedes myśli nad wycofaniem pojazdu ze swojej oferty, teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, według którego Klasa X zostanie zdjęcia z linii montażowych w maju.

Oświadczenie wydane zostało przy okazji wywiadu, przeprowadzonego przez markę dla portalu Auto Motor und Sport. Mercedes stwierdził, że cały czas kontroluje swoje portfolio i dostosowuje je tak, aby jak najbardziej odpowiadało klientom na całym świecie. Klasa X została źle przyjęta, co naturalnie sprawiło, że musi zostać zlikwidowana, w przeciwnym razie generowałaby dla marki tylko niepotrzebne koszty.

Zaznaczmy, że niemiecki pick-up nie doczekał się nawet swojego faceliftingu, jaki powinien przejść w połowie swojego cyklu życia. Część pogłosek mówiła, że pod maskę auta trafić miała jednostka V8, jednak plany te są już nieaktualne.

2018 Mercedes-Benz Klasa X 250d

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Auto Motor und Sport

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz