Samochody elektryczne

Wielka Brytania chce zakazać sprzedaży benzynowych samochodów od 2035 roku

Za 15 lat w Wielkiej Brytanii nie będzie można kupić samochodów napędzanych dieslem, benzyną oraz hybryd.

Za 15 lat w Wielkiej Brytanii nie będzie można kupić samochodów napędzanych dieslem, benzyną oraz hybryd.

Nowy premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, z pewnością przejdzie do historii jako człowiek, który wyprowadził swój kraj z Unii Europejskiej. Decyzja ta z pewnością bardzo mocno wpłynie na krajobraz całego kraju, nie oznacza to jednak, że Johnson ma dosyć radykalnych zmian. Na inauguracji szczytu klimatycznego ONZ, który ma miejsce w Glasgow, premier Wielkiej Brytanii ogłosił, że jego państwo od 2035 roku całkowicie zakaże sprzedaży samochodów napędzanych konwencjonalnymi silnikami.

Początkowo Brytyjczycy wprowadzić mieli tę ustawę w 2040 roku, jednak nowy premier chce przyspieszyć ten proces, aby uchronić środowisko od dalszych zmian jakie powoduje nadmierna emisja dwutlenku węgla. Według Johnsona, to właśnie auta głównie odpowiadają za zanieczyszczanie powietrza.

Warto zaznaczyć, że jeżeli ustawa wejdzie w życie, to na terenie Wielkiej Brytanii nie będzie można kupić samochodów napędzanych silnikami diesla oraz benzyną, jak i hybryd. Tym samym na rynku pozostaną tylko auta elektryczne oraz wodorowe, które do tamtego czasu powinny znacznie zyskać na popularności.

Oprócz Zjednoczonego Królestwa, w Europie jeszcze inne państwa zamierzają przejść w ciągu kilkunastu lat na całkowicie bezemisyjny transport. Norwegia ogłosiła niewiążąco, że chce to osiągnąć już za pięć lat, Francuzi za to zakaż sprzedaży aut z konwencjonalnym napędem mają planowo wprowadzić w 2040 roku.

źródło: UK Prime Minister via Twitter

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz