Seat Exeo miałby szanse na rynku jako hiszpańska Octavia?

Auto nie jest obecne na rynku już 7 lat. Czy wraz z nową generacją Leona i ekspansją modeli jest szansa na powrót dawnego sedana?

Dwa tygodnie temu Seat oficjalnie zaprezentował zupełnie nową generację Leona. Jest to już czwarta generacja modelu i tym razem jest to bardziej ewolucja niż rewolucja. Auto zostało nieco zmodernizowane, odświeżone z wyglądu i wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz nowe silniki. Wraz z nową generacją nastąpiła też zmiana w nadwoziach – tym razem Leon będzie dostępny wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchbach oraz kombi. Co jednak z pozostałymi wersjami?

3-drzwiowy hatchback umarł śmiercią naturalną. Klienci nie byli zainteresowani tym wariantem i taka sama tendencja jest również w przypadku innych producentów, przez co Leon SC został całkowicie zapomniany. Jak wyglądają inne opcje?

Najprostszym wariantem, o którym można pomyśleć, jest oczywiście wersja Sedan. Kiedyś takim wariantem poniekąd było Toledo, jednak ten niedawno był bliźniakiem Skody Rapid i pozycjonowany był segment niżej niż Octavia oraz Leon. Gdyby taka wersja miała powrócić, to istnieje prawdopodobieństwo, że Hiszpanie wskrzesiliby dawny model Exeo, który przed laty samochodem segmentu D i konkurował z Fordem Mondeo, Oplem Insignia, czy Toyotą Avensis.

Jeśli tendencja miała się zachować i podobnie jak Toledo, nowe Exeo miałoby zmaleć, mógłby być bardzo atrakcyjnym Leonem w sedanie i dzielić sporo z nową generacją Skody Octavia. Wizualizację tego modelu przygotował X-Tomi, na której możemy podziwiać naprawdę urodziwego sedana, do którego nowe linie Leona pasują jak ulał.

2020 Seat Leon

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Peugeot 2008 GT 1.2 PureTech 155 - test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz