Cupra Formentor zostanie zaprezentowana podczas Geneva Motor Show

Samochód pojawi się na stanowisku marki tuż obok nowego Leona.

Samochód pojawi się na stanowisku marki tuż obok nowego Leona.

Jeszcze kilka dni temu mieliśmy przyjemność napisać dla was o premierze Cupra Leona, a teraz możemy ponadto poinformować o kolejnym aucie hiszpańskiej marki, jakie niebawem świętować będzie swój debiut. Obok usportowionego odpowiednika Seata Leona, na stoisku Cupry podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Genewie zobaczymy również Cupra Formentor w produkcyjnym nadwoziu.

O samochodzie informowaliśmy na początku bieżącego miesiąca, kiedy to wypuszczony został na zakamuflowane testy w terenie. Już wtedy widzieliśmy, że maszyna gotowa jest do debiutu i byliśmy pewni, że ten będzie miał miejsce niebawem.

O ile o wyglądzie nadwozia maszyny nie możemy powiedzieć nic nowego, tak niedawna premiera Cupra Leona dostarczyła nam dużą ilość informacji, o potencjalnych jednostkach napędowych, z uwagi na to, że pod maskami obu samochodów, zobaczymy prawdopodobnie te same silniki. Istnieje jedynie spore prawdopodobieństwo, że Formentor nie będzie oferowany z napędem na wszystkie koła, co oznacza brak topowego silnika z Leona.

W ofercie Cupra Leona znajduje się motor 2.0 TSI w trzech wariantach mocy. Bazowa generować będzie tylko 245 KM, poziom wyżej to już 300 KM, a na szczycie znajdziemy 310 KM z napędem na wszystkie koła. Oprócz konwencjonalnego układu napędowego, Cupra ma przygotowaną również hybrydę typu plug-in. Ta bazuje na silniku 1.4 TSI wspomaganym pojedynczą jednostką elektryczną, co łącznie pozwala na wygenerowanie 245 KM i 400 Nm.

Cupra Formentor – zdjęcia szpiegowskie luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Cupra

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz