Samochody elektryczne

Na targach w Genewie zobaczymy koncepcyjne BMW i4

To z pewnością jedna z ciekawszych maszyn jaka pokazana zostanie w Szwajcarii.

To z pewnością jedna z ciekawszych maszyn jaka pokazana zostanie w Szwajcarii.

Targi motoryzacyjne w Genewie zbliżają się wielkimi krokami, a my już teraz wiemy, że zobaczymy tam naprawdę potężna dawkę ciekawym maszyn. Wiemy, że w Szwajcarii zadebiutuje DS9, Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid oraz tajemniczy pojazd od Alfa Romeo. Teraz, swoją nowość zapowiedziało również BMW, w ich przypadku chodzi jednak o samochód koncepcyjny, napędzany całkowicie elektryczną energią.

Niemiecka marka opublikowała w internecie teaser prezentujący sylwetkę samochodu stworzoną z miedzianej cieczy. Koncepcyjne BMW i4 zapowiadać będzie produkcyjna wersję nadchodzącego bawarskiego „elektryka”, który na rynek trafić ma w przyszłym roku. Spodziewamy się, że koncept posiadać będzie raczej tonowany wygląd, a jego nadwozie nie będzie znacznie odbiegać od tego, co za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zobaczyć na ulicach.

BMW pochwaliło się już, że i4 dysponować będzie mocą ponad 530 koni mechanicznych co oznacza, że auto dorównywać będzie maszyną wyposażonym w silniki V8. Pomimo ogromnej mocy, samochód dysponować ma zasięgiem wynoszącym nawet do 600 kilometrów, dzięki obecności na pokładzie baterii 80 kWh. Od 0 do 100 km/h koncepcyjne BMW i4 rozpędzać ma się w czasie około 4 sekund, a prędkość maksymalna ograniczona ma być do 200 km/h.

Dzięki możliwości ładowania z mocą 150 kW, akumulator maszyny mamy naładować do 80% w około 35 minut. Każde 100 kilometrów zasięgu przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału ładowania, „tankować” mamy w 6 minut.

Przypomnijmy, że i4 to nie jedyny elektryczny samochód od BMW, jaki jest w planach. Producent w tym momencie pracuje również nad modelem iX3 oraz flagowym SUV-em o nazwie iNext.

Na targach w Genewie zobaczymy koncepcyjne BMW i4

źródło: BMW

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz