Samochody elektryczne

Jutro rano BMW ujawni i4 Concept

Nadchodzi nowy elektryczny model od Bawarczyków, który powalczy z Teslą Model 3.

Nadchodzi nowy elektryczny model od Bawarczyków, który powalczy z Teslą Model 3.

Targi w Genewie zostały odwołane, jednak większość producentów nie planuje odwołać zaplanowanych premier nowych modeli. Te nie będą miały premiery w jednym miejscu na targach Palexpo z udziałem prasy, lecz całkowicie online. Konferencja BMW odbędzie się bez zmian, czyli 3 marca o 8:15.

Do tej pory BMW opublikowało jedynie teaser prezentujący sylwetkę samochodu stworzoną z miedzianej cieczy. Koncepcyjne BMW i4 zapowiadać będzie produkcyjna wersję nadchodzącego bawarskiego „elektryka”, który na rynek trafić ma w przyszłym roku. Spodziewamy się, że koncept posiadać będzie raczej tonowany wygląd, a jego nadwozie nie będzie znacznie odbiegać od tego, co za kilkanaście miesięcy będziemy mogli zobaczyć na ulicach.

BMW pochwaliło się już, że i4 dysponować będzie mocą ponad 530 koni mechanicznych co oznacza, że auto dorównywać będzie maszyną wyposażonym w silniki V8. Pomimo ogromnej mocy, samochód dysponować ma zasięgiem wynoszącym nawet do 600 kilometrów, dzięki obecności na pokładzie baterii 80 kWh i wydajnemu zarządzania energią. Od 0 do 100 km/h koncepcyjne BMW i4 rozpędzać ma się w czasie około 4 sekund, a prędkość maksymalna ograniczona ma być do 200 km/h.

Dzięki możliwości ładowania z mocą 150 kW, akumulator maszyny mamy naładować do 80% w około 35 minut. Każde 100 kilometrów zasięgu przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału ładowania, „tankować” mamy w 6 minut. Przypomnijmy, że i4 to nie jedyny elektryczny samochód od BMW, jaki jest w planach. Producent w tym momencie pracuje również nad modelem iX3 oraz flagowym SUV-em o nazwie iNext.

Jutro rano BMW ujawni i4 Concept

BMW i4 najnowsze zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz