Aston Martin Valhalla napędzany będzie 3-litrowym V6 Twin-Turbo

Jednostka dodatkowo wspomagana będzie przez silnik elektryczny.

Jednostka dodatkowo wspomagana będzie przez silnik elektryczny.

Aston Martin oficjalnie ogłosił, jaki silnik odpowiedzialny będzie za napędzanie nadchodzącego modelu Valhalla. Chociaż maszyna będzie hybrydą, to główne skrzypce odgrywać będzie w niej jednostka spalinowa i właśnie niej dotyczą najświeższe wieści. Dla samej marki sprawa jest tym ważniejsza, iż motor jest pierwszym, własnym projektem silnika firmy od 1968 roku.

Jednostka otrzymała kryptonim TM01, co jest ukłonem w stronę inżyniera Astona Martina, Tadka Marka, pracującego w latach 50-tych i 60-tych. Konstrukcja V6 posiada 3 litry pojemności skokowej i wspomagany jest przez system twin-turbo, co ważne, układ zaprojektowany został w formie tak zwanego „gorącego V’, co oznacza, że turbiny umieszczone zostały w miejscu, pomiędzy dwiema liniami cylindrów. Całość ważyć ma mniej niż 200 kilogramów.

Niestety producent nie pochwalił się osiągami, jakie oferuje motor. Jeżeli jednak uwierzymy pogłoskom, jakie trafiły do nas na lato zeszłego roku, to całość hybrydowego układu oferować ma około 1000 koni mechanicznych mocy.

Inwestowanie we własne układy napędowe to ciężki kawałek chleba, ale nasz zespół stanął na wysokości zadania. Omawiana jednostka napędowa, będzie integralną częścią wielu naszych działań, a pierwsze oznaki tego, co ten silnik może zaoferować, są niewiarygodnie obiecujące.

Prezes rady zarządu Astona Martina – Andy Palmer

Przypomnijmy, że produkcja Astona Martina Valhalla będzie ograniczona do 500 egzemplarzy. Gotowy model produkcyjny ma się pojawić w 2022 roku.

Silnik TM01 z Astona Martina Valhalla

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Aston Martin

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz