Jeden z 51 egzemplarzy Hondy NSX Zanardi Edition wystawiono na sprzedaż

Kolejny niezwykle wyjątkowy i bardzo limitowany klasyk lat 90. trafił na aukcję.

Kolejny niezwykle wyjątkowy i bardzo limitowany klasyk lat 90. trafił na aukcję.

W portalu Bring a Trailer pojawił się kolejny łakomy kąsek dla kolekcjonerów samochodów. Tym razem przedstawiamy wyjątkową Hondę NSX w limitowanej wersji Zanardi Edition, która powstała w zaledwie 51 egzemplarzach i była oferowana wyłącznie na rynku USA. Ta specjalna wersja powstała by upamiętnić osiągnięcia Alexa Zanardi.

NSX Zanardi Edition względem zwykłego NSX-a jest lżejsza o 67,5 kg z uwagi na zastosowanie stałego dachu, cieńszej tylnej szyby, lżejszego spojlera, specjalnych felg wyprodukowanych przez BBS, lżejszego akumulatora oraz pozbycia elektrycznego wspomagania układu kierowniczego.

Sercem jest ten sam, 3,2-litrowy silnik V6 o mocy 294 KM oraz 304 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zestrojony jest z manualną, 6-biegową skrzynią, a cała moc przekazywana jest wyłącznie na tylna koła. Auto pozwala on na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 5.5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 278 km/h.

Licytowany egzemplarz to posiada numer nadwozia #43. Auto jest zachowane w bardzo dobrym stanie. Jak każdy inny NSX Zanardi Edition, posiada czerwony lakier New Formula Red. Aktualny właściciel przywrócił samochód do pierwotnej specyfikacji, w tym zainstalował oryginalne felgi i opony z 1998 roku, które pierwszy właściciel schował i prawie nie używał.

We wrześniu 2019 roku samochód przeszedł gruntowny przegląd za kwotę 5.000 dolarów, podczas którego wymieniono m.in. rozrząd z napinaczem, pompę wody oraz uszczelkę komory silnika. Wymieniony został płyny chłodniczy, hamulcowy oraz olej w skrzyni biegów. Auto otrzymało też oryginalną nową pokrywę silnika.

Licytacja samochodu kończy się 9 kwietnia. Aktualna cena za ten limitowany egzemplarz Acury NSX to 77.777 dolarów, co w przeliczeniu wynosi 330 tysięcy złotych. Szacowana kwota sprzedaży to 100-120 tysięcy dolarów (425-510 tysięcy złotych).

1999 Acura NSX Zanardi Edition – egzemplarz na sprzedaż

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Bring a Trailer

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz