W zeszłym miesiącu w Indiach sprzedano zero samochodów

Jest to abstrakcyjna wiadomość, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w kraju mieszka 1,3 miliarda ludzi.

Jest to abstrakcyjna wiadomość, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w kraju mieszka 1,3 miliarda ludzi.

Epidemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w światową gospodarkę. Jedne działy radzą sobie lepiej, inne gorzej, motoryzacja należy zdecydowanie do tych drugich. Większość fabryk produkujących samochody została wstrzymana bądź całkowicie zamknięta, a dealerzy ograniczyli swoją dostępność.

Chociaż część producentów (głównie tych pochodzących z Europy), nie zaprzestała pracowania nad nowymi samochodami, to czas ich powstawania został wydłużony, a same premiery przesuwane są na dalsze daty, bądź odbywają się tylko za pośrednictwem internetu.

Sytuacja przemysły motoryzacyjnego wydaje się najgorzej wyglądać w Indiach. Portal Business Today India opublikował informację, według, której w zeszłym miesiącu w tym kraju nie sprzedano żadnego samochodu. Jest to aż abstrakcyjna wiadomość, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że kraj ma 1,3 miliarda obywateli, a Indyjska branża motoryzacyjna warta jest 120 miliardów dolarów.

Sytuację wyjaśnia fakt, że na terenie Indii zamknięto wszystkich dealerów i salony motoryzacyjne. Nawet jeżeli ci byliby otwarci, to zmniejszenie popytu na auta byłoby i tak bardzo widoczne. W marcu Maruti Suzuki, największy producent samochodów w kraju, sprzedał o ponad 47% mniej samochodów, niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Najpopularniejszym samochodem w Indiach w 2019 roku było Maruti Suzuki Alto 800, czyli mały hatchback segmentu A. W podstawowej wersji auto wyceniane jest na 289.000 rupii indyjskich, czyli w przeliczeniu 15.900 zł. W zeszłym roku Alto zostało sprzedane w liczbie 208.087 egzemplarzy.

2019 Maruti Suzuki Alto 800

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Business Today India, statista.com

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz