19 dzieci w miesiąc ukradło 46 samochodów wartych ponad milion dolarów

Nie były to auta stojące na parkingach i podjazdach. Łupem małoletniej grupy przestępczej padały nowe auta u dealerów.

Nie były to auta stojące na parkingach i podjazdach. Łupem małoletniej grupy przestępczej padały nowe auta u dealerów.

Kilka razy mieliśmy już okazję pisać o tym, że grupa nastolatków pod wpływem alkoholu, czy narkotyków niszczyła samochody, wpędzając swoich rodziców w poważne finansowe tarapaty. Tym razem mamy do czynienia ze zdecydowanie inną sytuacją, która przyćmiewa wszystkie poprzednie. To co zrobili bohaterowie tej sprawy u wielu osób budzić będzie podziw. My za to zadaliśmy sobie pytanie – „Jak?”

Wedle informacji pochodzących z WFMY News w mieście Winston-Salem w Północnej Karolinie przez miesiąc działała młodociana grupa przestępcza, która kradła samochody. Pierwsze przestępstwo popełnione zostało 17 marca i od tamtego dnia z parkingów dealerów i salonów ukradzionych zostało łącznie 46 samochodów, których łączna wartość przekracza milion dolarów.

Polecany film z naszego kanału

Łupem złodziei padały głównie Lexusy, Audi i Infiniti. Pomimo długiej serii sukcesów, młodociani przestępcy zostali w końcu złapani. W sprawę zamieszanych było 19 osób, z których najmłodszy członek gangu miał 9 lat, a najstarszy 16, czwórka z nich została aresztowana, a trójce postawiono zarzuty, jednak nie trafili oni do aresztu. Pozostała część gangu jest zamieszana w przestępstwa, jednak policja nie ustaliła jeszcze w jakim stopniu. Jedyną pełnoletnią osobą zamieszaną w przestępstwa jest 19 latek, u którego znaleziono jeden ze skradzionych samochodów. Nie wiadomo czy był on bezpośrednio zaangażowany w przestępstwa.

Z aż 46 skradzionych pojazdów udało się odzyskać na ten czas 40 pojazdów.

2019 Audi S7 Sportback – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: WFMY News, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz