Na aukcję trafił fantastyczny egzemplarz Mustanga Boss 302

Mimo wieku 50 lat, samochód wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki mimo przebiegu ok. 67 600 kilometrów.

Mimo wieku 50 lat, samochód wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki mimo przebiegu ok. 67 600 kilometrów.

Prezentowany żółty Ford Mustang to wersja Boss 302 i pochodzi z 1970 roku. Przez wiele lat należało do prywatnej kolekcji, dzięki czemu miało zapewnioną profesjonalną opiekę i konserwację. Dziś jest wręcz w idealnym stanie i nie widać po nim jakikolwiek oznak starości.

Nadwozie jest w kolorze Competition Yellow i wykończone czarnymi dodatkami. Z tyłu znajdziemy roletę tylnej szyby, spojler na klapie bagażnika oraz przyciemnione tylne światła. Wyróżnikiem są lusterka w kolorze nadwozia, a także czarna dokładka z przodu.

Wnętrze jest wykończone w czarnym kolorze. Znajdziemy tutaj skórzane fotele pasujące do boczków drzwi oraz deski rozdzielczej, radio, odchylane tylne szyby oraz podgrzewanie.

Sercem prezentowane Forda Mustanga Boss 302 jest 3-litrowy silnik V8 o mocy 290 KM. Napęd przekazywany jest wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem opcjonalnej, 4-biegowej przekładki z wydłużonymi biegami. Jednostka napędowa niedawno przeszła przegląd wraz z wymianą oleju.

Auto posiada certyfikat zgodności specyfikacji z fabryczną konfiguracją. Aktualnie samochód znajduje się w Monterey w Kalifornii.

Bieżąca cena w licytacji wynosi 32 tysiące dolarów (ok 134 tysiące złotych). Do końca pozostały jeszcze dwa dni.

1970 Ford Mustang Boss 302 – egzemplarz na sprzedaż, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Bring a Trailer

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz