BMW X8 M na pierwszej wizualizacji

Oto propozycja jak wyglądać będzie mógł nowy, 750-konny SUV-coupe od Bawarczyków.

Oto propozycja jak wyglądać będzie mógł nowy, 750-konny SUV-coupe od Bawarczyków.

W sieci coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące BMW X8. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że producent zastrzegł już nazwy “X8” oraz “X8 M” oraz to, że samochód prawdopodobnie będzie najmocniejszą maszyną w ofercie marki, z 750-konnym układem hybrydowym pod maską. Wiemy również, że auto będzie zupełnie nowym projektem wizualnym, a nie bliskim kuzynem BMW X7, nie mniej jednak przez brak jakichkolwiek zakamuflowanych testów maszyny, nie mamy żadnego pojęcia jak będzie wyglądać.

Grafik Tobias Buttner postanowił pokazać swoją wizję pojazdu i opublikował ją na swoim koncie na Facebooku. W jego projekcie auto otrzymało identyczne światła jak Seria 8 oraz podwójne, duże nerki, na swój nadchodzącej Serii 4. O tym, że mamy do czynienia z wersją M, świadczą duże wloty powietrza na przednim zderzaku, przelot powietrza za nadkolem oraz rozbudowane progi, nie zabrakło również emblematu na kratce nerki.

Spostrzegawcze osoby zobaczą również, że dach maszyny posiada charakterystyczne przetłoczenie, bardzo podobne do tego, jakie posiada nowa Toyota Supra.

Przypomnijmy, że BMW X8 M ma zadebiutować w 2022 roku i będzie legitymować się mocą aż 750 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będzie ona pochodzić z hybrydowego układu napędowego typu Plug-In. Główną jednostką napędową ma być znane, 4,4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem i będzie ono wspierane przez 200-konny silnik elektryczny. Premiery standardowej wersji BMW X8 spodziewamy się pod koniec bieżącego roku lub na początku następnego.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Tobias Buttner via Facebook

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz