Samochody elektryczne

Elektryczny Lexus UX będzie miał gwarancję na 1 mln kilometrów!

Lexus wprowadza ogromną gwarancję na swój elektryczny układ napędowy.

Lexus wprowadza ogromną gwarancję na swój elektryczny układ napędowy.

Japońska luksusowa marka Lexus ogłosiła, że UX 300e, pierwszy samochód z napędem elektrycznym tego producenta, będzie objęty gwarancją na akumulator na 1 milion kilometrów lub 10 lat. To rekordowo długi okres gwarancji, szczególnie jeśli chodzi o samochody elektryczne. Aktualnie przodował w tym zakresie Hyundai, który oferuje 8 lat gwarancji.

W Lexusie UX 300e zastosowano technologię chłodzenia powietrzem, dzięki której akumulator litowo-jonowy o mocy 54,3 kWh może pracować w bezpiecznym zakresie temperatur. Producent podkreśla, że technologia ta jest „bezpieczniejsza i lżejsza niż systemy chłodzone wodą”.

Pod względem wyglądu UX300e niewiele różni się od swojego spalinowego odpowiednika. Auto posiada nowe, bardziej aerodynamiczne koła, zawieszenie obniżone o 20 milimetrów oraz przeprojektowaną pokrywę podwozia. W środku zmiany również są minimalne i odnoszą się jedynie do nowych, cyfrowych zegarów.

Umieszczony z przodu silnik spalinowy zastąpiony został elektryczną jednostką o mocy 203 koni mechanicznych i 300 Nm. Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 54,3 kWh zapewniać mają na pojedynczym ładowaniu zasięg na około 400 kilometrów liczony w cyklu NEDC. Przy użyciu ładowarki o mocy 50 kW baterię do 100% naładujemy w czasie zaledwie 50 minut.

Lexus UX 300e otwiera nowy rozdział w historii japońskiej marki. Jest to pierwszy w pełni elektryczny pojazd, jednak nie ostatni. Toyota w tym momencie pracuje nad nową płytą podłogową, która dedykowana będzie ściśle dla aut napędzanych energią elektryczną, na której z pewnością powstaną kolejne modele przyjaznych dla środowiska Lexusów.

2020 Lexus UX300e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz