Nowa Kia Optima K5 przyłapana na żywo

Samochód sfotografowany został w Kalifornii.

Samochód sfotografowany został w Kalifornii.

Podczas jesieni zeszłego roku Kia zaprezentowała wygląd nowej generacji modelu Optima, z przydomkiem „K5”. Auto zachwyciło nas swoją odważną stylistyką, która jest futurystyczna i odbiega od języka designu, z jakiego dotychczasowo korzystała koreańska marka. Temat samochodu stał się jeszcze popularniejszy, kiedy dowiedzieliśmy się, że w wersji GT otrzyma 290 koni mechanicznych i napęd AWD.

Teraz, po kilku miesiącach mamy okazję przyjrzeć się maszynie na żywo, ponieważ sfotografowana została w Kalifornii przez czytelnika portalu Motor1. Samochód nie zmienił się w żadnym stopniu, od momentu jak zaprezentowany został w listopadzie, auto polakierowane zostało na ten sam niebieski kolor, który nosiło na oficjalnych grafikach.

Nie wiemy w jakich okolicznościach pojazd znalazł się na ulicach Kalifornii, jednak wydaje się, że może mieć to związek z przygotowywaną kampanią marketingową, mającą na celu spopularyzowanie auta.

Niestety musimy przypomnieć, że nowa Kia Optima nie trafi na europejski rynek. Spowodowane jest to aktualną niską popularnością sedanów z segmentu D na starym kontynencie. Przystosowanie samochodu do wymagań Unii Europejskiej pochłonęłyby duże ilości pieniędzy, które mogłyby zwyczajnie się nie zwrócić. Samochód dostępny będzie na rynkach azjatyckich oraz w Stanach Zjednoczonych.

2020 Kia Optima K5 przyłapana na żywo w Kalifornii

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz