Oto BMW M5 w praktyczniejszej odmianie

Po niedawnej premierze nowej M5 graficy przygotowali swoją wizję modelu w nadwoziu kombi.

Po niedawnej premierze nowej BMW M5, czas na odrobinę szaleństwa i wariant Touring.

Od debiutu odświeżonego BMW Serii 5 minął już prawie miesiąc, zaś kilka dni temu swoją premierę świętowała usportowiona wersja M5 i M5 Competition. Pojazd przeszedł gruntowny lifting i doczekał się sporej dozy zmian. Niemniej jednak marka zostawiła spore pole do popisu licznym grafikom komputerowym, którzy postanowili przygotować swoje wizualizacje modelu w praktyczniejszej odmianie. Do jednej z takich ekip należy portal J.B.cars, który opublikował swoje dzieło w mediach społecznościowych.

BMW posiada w swojej ofercie przedliftowe M5 w wersji Touring, stad też J.B.cars oparło swoją grafikę właśnie na tym modelu. Zadanie nie było aż tak wymagające, jak w przypadku tworzenia wizualizacji na podstawie zdjęć szpiegowskich. Graficy przenieśli jedynie zmiany z nowej M5 na jej starszego brata.

Model otrzymał znaną z standardowej odmiany nową kratkę grilla oraz zmienione reflektory. Przemodelowane zostały również zderzaki, które otrzymały bardziej agresywny wygląd. Z tyłu pojazdu dominuje pokaźnych rozmiarów dyfuzor, który otoczył cztery końcówki układu wydechowego. Zmienione zostały również tylne światła, które otrzymała niecodzienny wygląd, który sprawia wrażenie trójwymiarowego. Zmiany zaszły także w palecie barw do których doszło pięć nowych kolorów pokroju Hatch Grey i Motegi Red Metallic. Do oferty dołączyły również ogromne, 20-calowe obręcze z M8.

Pewne zmiany zaszły również we wnętrzu pojazdu. Na desce rozdzielczej króluje 12,3- calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, który zaoferuje nam nawigację w chmurze oraz aplikację Android Auto. Na odświeżonej konsoli centralnej znalazły się również dwa przyciski, które posłużą nam do obsługi ustawień pojazdu oraz trybu M.

Polecany film z naszego kanału

Pod maską BMW M5 spoczęła podwójnie uturbiona, 4-litrowa V8 generująca moc 600 KM oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa będzie przekazywała moc na wszystkie koła przy pomocy ośmiobiegowej skrzyni automatycznej. Dodatkowo model zaoferuje nam trzy tryby jazdy: 2WD, 4WD i 4WD Sport. M5 może też się pochwalić sprintem od 0 do 100 km/h w niecałe 3,4 sekundy.

Pojazd otrzymał również elektroniczny kaganiec, który ogranicza jego prędkość maksymalną do 250 km/h. Oczywiście, jeżeli chcesz osiągać większe prędkości, to BMW zaoferuje ci pakiet M Driver, dzięki któremu będziesz mógł rozpędzić nowy model do 305 km/h.

2021 BMW M5 Competition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: j.b.cars

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz