Supersamochody

Lexus LC Cabriolet teraz z pakietem TRD

Lexus przygotował dla swojego modelu LC specjalny pakiet TRD, który poprawi aerodynamikę pojazdu oraz zmniejszy zużycie paliwa.

Wprowadzone zmiany wpłyną na lepszą aerodynamikę, jednak odbędzie się to kosztem wyglądu samochodu.

Lexus LC w odmianie Cabriolet wygląda świetnie i z pewnością przykuje uwagę wszystkich, niezależnie od miejsca, w którym się pojawi. Teraz zespół Toyota Racing postanowił przygotować pakiet ulepszeń TRD do tego modelu. Co prawda wpłynie on pozytywnie na aerodynamikę pojazdu oraz umożliwi ostrzejszą jazdę, lecz niekoniecznie poprawi wygląd.

Pakiet wprowadza możliwość wyposażenia naszego samochodu w czarne, subtelne skrzydło bądź pokaźniejszych rozmiarów spojler, które uwieńczają linię nadwozia. Pojazd otrzymał dodatkowo nowy dyfuzor i zmienione obudowy lusterek bocznych, które otrzymały bardziej aerodynamiczny kształt.

Lexus LC Cabriolet teraz z pakietem TRD

Pojazd możemy również wyposażyć w niewielki splitter oraz boczne listwy, które również zmniejszą opór powietrza. Niemniej jednak ulepszenie na progach niekoniecznie wpłynęło pozytywnie na wygląd samochodu, który sam w sobie wygląda idealnie oraz zmniejszyło jego prześwit. Przód został obniżony o dodatkowe 30 mm, a tył i boki odpowiednio o 25 i 20 mm. Otrzymamy również możliwość zamontowania specjalnej aerodynamicznej osłony za tylnymi siedzeniami, która zmniejsza hałas docierający do kabiny. Wszystkie te zmiany wpłyną zarówno na wygłuszenie jak i zmniejszenie zużycia paliwa.

Do naszego Lexusa LC możemy dodatkowo dobrać trzy nowe zestawy 21-calowych felg wykonanych z lżejszych stopów, które również nadają obręczą większej sztywności. Na pokład maszyny może także trafić wydajniejszy amortyzator, który umożliwi ostrzejszą jazdę.

Marka zaktualizowała również swój konfigurator online, który umożliwi nam dobranie wszystkim zmian do naszych preferencji, łącznie z szeroką gamą lakierów oraz kolorów wykończenia wnętrza.

Niestety zmiany nie dosięgnęły komory silnika, stąd też nie otrzymamy dodatkowego zastrzyku mocy. To oznacza, że pod maską wciąż będzie pracował 464-konny silnik V8 o pojemności 5 litrów i charakteryzujący się fantastycznym dźwiękiem, a jego napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 10-stopniowej skrzyni automatycznej.

2020 Lexus LC Cabriolet od TRD

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz