Pulse Autocycle z 1988 został wystawiony na sprzedaż

Pulse Autocycle to niecodzienny motocykl, który został wystawiony na sprzedaż za prawie 28 tys. dolarów.

Pulse Autocycle to niecodzienny motocykl, który został wystawiony na sprzedaż za prawie 28 tys. dolarów.

Pulse Autocycle było pomysłem inżyniera lotnictwa Jima Bede’a, który chciał połączyć ze sobą motocykl oraz samochód inspirując się wyglądem samolotu. Trzeba przyznać, że jest to pomysł dość oryginalny i swoim wyglądem przypomina inne dzieło Jima, a mianowicie myśliwiec BD-5. Wyprodukowanych zostało jedynie 360 egzemplarzy, a każdy z nich mógł pomieścić aż dwie osoby.

Został on wykonany z włókna szklanego, a na jego bokach pojawiły się ciekawie prezentujące się skrzydła. Oczywiście nie służyły one do latania, lecz umożliwiały zachowanie równowagi oraz były używane do zamontowania małych, 8-calowych kół. Co ciekawe, w większości stanów został on uznany za trzykołowca z dość prozaicznej przyczyny. Boczne koła miały kontakt z nawierzchnią tylko w momencie skrętu, tak więc pojazd nigdy nie korzystał z wszystkich czterech kół.

Ten motocykl z dodatkowymi kołami oraz kierownicom został wystawiony w serwisie eBay za 27 800 dolarów. Został on wyprodukowany w 1988 roku i na jego pokład trafił czterocylindrowy boxer Honda Goldwing o pojemności 1,2-litra i generuje zawrotne 94 KM mocy. Niemniej jednak, gdy połączymy to z niską masą „bolidu” wynoszącą zaledwie 453 kg i współczynnikiem oporu powietrza o wartości 0,193, to otrzymamy nawet ciekawe osiągi. Pierwsza setka wskoczy na liczniku po około 7 sekundach, a jego prędkość maksymalna wynosi 209 km/h.

Sprzedawany egzemplarz posiada udokumentowaną historię pojazdu, 17 817 km przebiegu, zestaw dwóch kluczyków oraz fabryczny hak holowniczy. Dodatkowo w niedawnym czasie wymieniony został rozrząd oraz założono nowe opony na wszystkie cztery koła. Został on wyposażony w 5-biegową przekładnię, przesuwny baldachim z pleksiglasu, klimatyzację, nawiew, radio kasetowe, chowane światło przednie oraz elektryczną wycieraczkę. Dodatkowo jego wnętrze zostało wykończone czarno-czerwoną diamentową skórą.

1988 Pulse Autocycle – egzemplarz na sprzedaż

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Pulse Autocycle z 1988 został wystawiony na sprzedaż

  • 29 czerwca 2020 at 18:30
    Permalink

    Motocykl z klimatyzacją ! To już jest coś 🙂 A osiągi? No cóż, poniżej średniej jak na motocykle

    Reply

Dodaj komentarz