Nadciąga Jeep Wrangler JL 392

Pod jego maską zapewne spocznie potężne V8 oferujące 491 KM mocy.

Pod jego maską spocznie zapewne potężne V8 oferujące 491 KM mocy.

Fani Jeepa od wielu już lat pragnęli, aby pod maską Wranglera spoczął potężny silnik V8, a marzenie to próbowali spełniać na własną rękę, lecz przeróbka to jednak nie to samo co markowy montaż, lecz wydaje się, że wkrótce marka spełni ich życzenia. Jeep na swoich mediach społecznościowych przedstawił grafikę przedstawiającą Jeepa Wranglera JL 392.

Właściciele Jeepów od lat wyczekiwali wersji Hemi V8 dla Wranglera JL i próbowali samemu uzupełnić jej brak. Sam model podatny jest na wiele modyfikacji, a jedna z nich obejmuje kosztowny proces zamiany podstawowego silnika we wcześniej wspomniane Hemi V8, co przekładało się na zdecydowany zastrzyk mocy i wytwarzanego hałasu. Teraz Jeep postanowił przedstawić wersje JL 392 która zaoferowałaby ten właśnie motor.

Polecany film z naszego kanału

Zdjęcie pochodzące z oficjalnego profilu na Facebook-u marki, przedstawia maskę Wranglera JL z emblematem 392 V8. Owy motor możemy spotkać w wielu wariantach bratniego Dodge-a pokroju Charger Scat Pack i Challenger Scat Pack, zaś samo zastosowanie powyższej V8 znajduje się o jeden poziom niżej od potężnych wersji Hellcat.

Pod maską Dodge-a Chargera Scat Pack spoczął potężny, 6,4-litrowy Hemi V8, który generuje 491 KM mocy oraz 644 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co zdecydowanie wykracza poza pozostałe opcje silnikowe oferowane we Wranglerze. Wariant 392 Hemi współpracuje z 8-biegową automatyczną lub 6-biegową manualną skrzynią biegów i może wysłać tego ważącego aż 2450 kg potwora od 0 do 96 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

Jeep w przeszłości zapewniał, że Hemi V8 może znaleźć się pod maską Wranglera JL, co wielokrotnie udowadniały firmy specjalizujące się w tego typu podmiankach silników. Czynnikiem, który uniemożliwiał zaoferowanie tego wariantu kierowcom było podobno bezpieczeństwo podczas wypadków. Ostatecznie Jeep zdołał przeskoczyć tę przeszkodę i sądzimy, że w najbliższym czasie doczekamy się kolejnych informacji o tym modelu.

Termin ujawnienia tej grafiki przez markę nie jest przypadkowy. Zbliża się premiera nowego Forda Bronko i priorytetem Jeepa jest przyciągnięcie jak największej liczby klientów, a Jeep Wrangler JL 392 wydaje się idealnym przepisem na popularność.

2019 Jeep Wrangler Rubicon 1941

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Jeep

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz