Oto Toyota Corolla Cross jako pick-up

KDesign ponownie puściło wodze fantazji i przygotowało kolejną ciekawą wizualizację.

KDesign ponownie puściło wodze fantazji i przygotowało kolejną ciekawą wizualizację.

Po raz kolejny portal KDesign przedstawił nam swoją nietypową wizję samochodu, który ma małe szanse, aby trafić na linie produkcyjne. Po wcześniejszym w miarę sensowym Fordzie Puma Raptor i całkowicie oderwanym od rzeczywistości Fordzie Mustang Raptor, nadszedł czas, aby porzucić amerykańskie rozszerzenie i skupić się na modelu z kraju kwitnącej wiśni. Oto jak prezentowałaby się Toyota Corolla Cross jako pick-up.

Sama w sobie Toyota Corolla Cross jest bardzo ciekawym projektem. Japońska marka zamiast zaprojektować kolejny model postanowiła przemienić popularnego kompakta w SUV-a. Choć model otrzymał pewne zmiany zewnętrze pokroju nowej kratki grilla, czarnych osłon na progach i zderzaku, czy też LED-owe światła do jazdy dziennej, to we wnętrzu nadal pozostał typową Corollą. KDesign postanowiło pójść o krok dalej i z małego SUV-a zaprojektowało pick-upa.

Graficy nie tylko pozbawili japońskiego SUV-a kalpy bagażnika oraz tylnej części dachu, lecz wprowadzili również drobne poprawki, które mogłyby przydać się podczas jazdy w terenie. A mianowicie Corolla Pick-up otrzymała aluminiową osłonę pod zderzakiem oraz na progach, dodatkowo tylny zderzak wydaje się twardszy i lepiej przystosowany do pokonywania trudności terenowych. Dodatkowo całość została osadzona na większych felgach o ciekawszym wzorze, a relingi dachowe zostały pociągnięte aż do karoserii na pace. Muszę przyznać, że ta wizja zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu od nienaturalnego Mustanga Raptora, którego wcześniej zaprezentowało KDesign.

Czas jednak na kubeł zimnej wody. Istnieje bardzo mała szansa, że Toyota zdecyduje się na wprowadzenie takiego modelu do swojej oferty, zwłaszcza, że posiada już mocnego zawodnika w tym segmencie. Toyota Tacoma cieszy się sporą popularnością i w zeszłym roku zostało sprzedanych aż 249.000 egzemplarzy. Co prawda Corolla Cross Pick-up byłaby zdecydowanie mniejsza i być może znalazłaby swoich zwolenników, lecz nie byłoby ich tylu, aby opłacało się rozpocząć prace projektowe nad tym wariantem.

Z drugiej jednak strony Stany Zjednoczone są podatnym gruntem na wszelkiego rodzaju ciężarówki, które w innych częściach globu nie są aż tak popularne. Nie wiadomo jeszcze czy Toyota Corolla Cross trafi zza ocean, a prawdę mówiąc, jej pick-upowa wersja mogłaby zdobyć tam większe uznanie niż zwykły SUV.

2021 Toyota Corolla Cross

Źródło: KDesign AG via Behance.net

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz