Samochody elektryczne

Zobaczcie jak Rimac C_Two driftuje na torze

Oto jak można ślizgać się na torze z 1914 KM mocy oraz przyśpieszeniem do 96 km/h w zaledwie 1,85 sekundy.

Oto jak można ślizgać się na torze z 1914 KM mocy oraz przyśpieszeniem do 96 km/h w zaledwie 1,85 sekundy.

Rimac C_Two jest jednym z najciekawszych samochodów, które w przeciągu najbliższych miesięcy zostaną zaprezentowane. Nie dziwi więc fakt, że marka postanowiła opublikować krótki materiał video prezentujący możliwości tego czterosilnikowego samochodu elektrycznego.

Nie zamierzamy korygować dynamiki pojazdu za pomocą algorytmu wektorowego momentu obrotowego. Samochód musi driftować, ślizgać się i jeździć naprawdę dobrze sam, zanim założymy na niego wektoryzację momentu obrotowego.

Mate Rimac

Na filmie możemy zobaczyć, jak zespół Rimac omawia rozwój i obsługę samochodu, a po chwili cały zespół patrzy na Miroslava Zrnčevicia, kierowcę testowego marki, którego zadaniem jest pokazanie, jak dobrze samochód radzi sobie przy kontrolowanym poślizgu bez elektronicznych dodatków. Po chwili pokazany jest Rimac C_Two, który driftuje po torze bez ingerencji systemów wspomagania.

Polecany film z naszego kanału

Ten supersamochód zaoferuje nam aż cztery silniki elektryczne, które generują łącznie 1914 KM mocy oraz 2300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwoli wykonać sprint 0-96 km/h w zaledwie 1,85 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosić będzie 412 km/h. Motory napędzają wszystkie koła i zasilane są akumulatorem o pojemności 120 kWh, który pozwala przejechać do 550 km na jednym ładowaniu.

Rimac C_Two czeka jeszcze długa droga do premiery, zaledwie miesiąc temu Rimac zakończył budowę nowej linii produkcyjnej, która pozwoli montować do czterech egzemplarzy modelu w ciągu jednego miesiąca. Należy jednak pamiętać, że marka musi tworzyć jeszcze kolejne prototypy do testów oraz homologacji, a także 10 przedprodukcyjnych egzemplarzy.

Zobaczcie jak Rimac C_Two driftuje na torze

2019 Rimac C_Two Concept Galactic White

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Rimac via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz