Supersamochody

Lotus otworzy nowe centrum technologiczne w Wielkiej Brytanii

Nowy zakład zostanie otwarty na Uniwersytecie w Warwick i przyjmie do pracy 130 inżynierów.

Nowy zakład zostanie otwarty na Uniwersytecie w Warwick i przyjmie do pracy 130 inżynierów.

Lotus ostatnimi czasy potężnie rozwija się w Wielkiej Brytanii i otwiera kolejne budynki. Jakiś czas temu, niedaleko swojej siedziby w Hethel w Norfolk założył zakład produkcyjny oraz nową halę montażową znajdującą się tuż obok toru testowego. Teraz postanowił nawiązać współpracę z Warwick Manufacturing Group.

Wellesbourne oferuje doskonały obiekt z dużym potencjałem ekspansji i będzie idealnym domem dla naszego nowego centrum zaawansowanych technologii. Nasza strategia inżynieryjna i badawczo-rozwojowa dotycząca zaawansowanych układów napędowych jest zgodna z wizją rządu i szerszymi globalnymi ambicjami dotyczącymi przyszłości niskoemisyjnej motoryzacji.

Phil Popham, dyrektor generalny Lotus

Nowe centrum zaawansowanych technologii powstanie na terenie kampusu Wellesbourne Uniwersytetu w Warwick i stanie się siedzibą działu konsultingowego, Lotus Engineering, a także będzie ucieleśnieniem współpracy marki z WMG. Obiekt będzie się składał z powierzchni biurowej, laboratoriów i warsztatów, a 130 nowo zatrudnionych inżynierów wesprze 500-osobowy zespół w Hethel.

To duży krok naprzód dla Lotus i naszej firmy konsultingowej. Nowa przestrzeń, obiekty i możliwości pracy w Wellesbourne będą bardzo poszukiwane, ponieważ szybko budujemy nasze portfolio projektów zewnętrznych.

Matt Windle, dyrektor wykonawczy ds. inżynierii

2019 Lotus Evija

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz