Zdjęcia szpiegowskie

Nowy Land Rover Defender przyłapany na testach usportowionego wariantu z V8

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać nowy prototyp podczas testów na torze w Nurburgring.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać nowy prototyp podczas testów na torze w Nurburgring.

Land Rover Defender jest modelem, który raczej każdy z nas szybciej wyobrazi sobie podczas jazdy terenowej niż na torowych przejazdach. Niemniej jednak inżynierowie musieli sprawdzić, czy pojazd poradzi sobie równie dobrze na asfalcie, jak przy pokonywaniu licznych przeszkód.

Polecany film z naszego kanału

Choć sprzedaż Defendera już ruszyła, to sprzedawcy nadal oczekują na jego topowy wariant z potężną V8 pod maską. Model wciąż jest testowany, a niedawno fotografowie współpracujący z portalem Motor1 przyłapali go na testowych przejazdach po torze w Nurburgring. Przyłapany Land Rover otrzymał cztery końcówki układu wydechowego i masywne hamulce z czerwonymi zaciskami hamulcowymi. Pozostała część pojazdu wygląda identycznie jak ta, która jest aktualnie dostępna w sprzedaży.

Najważniejsze jest jednak to, co spocznie pod jego maską. Wcześniejsze informacje z zeszłego roku twierdziły, że znajdziemy w nim 4,4-litrowe V8 od BMW, lecz nie zostało to potwierdzone przez żadną z marek. Niemniej jednak oba koncerny podpisały ze sobą umowę, a kwestia silnika Defendera pozostaje tajemnicą branżową.

W swojej topowej odmianie silnik ten generuje zawrotne 625 KM mocy oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niemniej jednak istnieje mała szansa, że Defender otrzyma aż taki zastrzyk mocy, bardziej powinniśmy spodziewać się około 507 KM mocy co pozwoliłoby Land Roverowi stać się groźnym konkurentem dla Mercedesa-AMG G63.

Choć na pierwszy rzut oka model wygląda jakby w najbliższym czasie miał trafić na linie produkcyjne, to wątpimy, aby trafił do sprzedaży wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. Nie otrzymaliśmy również żadnych informacji dotyczących planów producenta, co do umieszczenia V8 w czterodrzwiowym Defenderze 110 oraz jego mniejszym, dwudrzwiowym odpowiedniku.

2021 Land Rover Defender V8 – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz