Samochody elektryczne

Wnętrze nowej Skody Enyaq iV na pierwszych szkicach

Elektryczny crossover zadebiutuje już 1 września i będzie najpotężniejszym modelem w historii marki.

Elektryczny crossover zadebiutuje już 1 września i będzie najpotężniejszym modelem w historii marki.

Zaledwie kilka dni temu czeska marka opublikowała zwiastun prezentujący linię nadwozia pojazdu, a także zapowiedziała oficjalną premierę modelu, która datowana jest na 1 września. Dodatkowo zaledwie wczoraj opublikowała szkice prezentujące wnętrze Enyaq iV, która to będzie najpotężniejszych samochodem w historii marki. Znajdziemy w nim wiele ekologicznych materiałów, które pochodzą z recyklingu, a w jego wnętrzu spoczną dwa silniki elektryczne.

Polecany film z naszego kanału

W swoim założeniu produkcyjnym kokpit Skody Enyaq iV został zaprojektowany tak, aby prezentował się jako „nowoczesne środowisko życia”. Z tego też powodu w jego wnętrzu dominować będzie pokaźny, 13-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, który posłuży nam do sterowania wieloma funkcjami samochodu, a tuż za kierownicą znajdzie się dodatkowy, mniejszy ekran.

Duży rozstaw osi modelu ENYAQ iV, uzyskany dzięki platformie MEB, sprawia, że wnętrze jest wyjątkowo przestronne. Przyczynia się do tego również płaska podłoga, pozbawiona centralnego tunelu. Wykorzystaliśmy tę koncepcyjną cechę, aby wizualnie uczynić wnętrze bardziej przestronnym. Widać to na przykład na nowej desce rozdzielczej, zaprojektowanej wielopoziomowo.

Norbert Weber, szef działu projektowania wnętrz Skody

Nowa Skoda Enyaq iV odejdzie od tradycyjnego wykończenia wnętrza i wprowadzi nowy styl Design Selections, który zaoferuje nam wiele materiałów oraz kolorów wykończenia kokpitu. Znajdziemy w nim wiele ekologicznych materiałów m.in fotele zostały wykonane w 40 procentach z nowej wełny i są opatrzone pieczęcią firmy Woolmark Company, a pozostała część to poliester pochodzący z recyklingu butelek PET.

Skoda Enyaq iV będzie technologicznym bliźniakiem Volkswagena ID.4 i oznacza powrót czeskiej marki do napędu na tylną oś. W swoim najmocniejszym wariancie iV RS, Enyaq zaoferuje nam dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM, dzięki czemu stanie się najpotężniejszym modelem w historii Skody.

Samochód zadebiutuje już 1. września na specjalnie przygotowanej premierze w Pradze. Nasza redakcja będzie miała przyjemność brać w niej udział i planujemy opublikować relację oraz pierwsze wrażenia opublikujemy już dzień później.

2021 Skoda Enyaq iV – zakamuflowany prototyp

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Skoda

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz