RAM 1500 TRX zadebiutuje 17 sierpnia

Do sieci wrzucony został zwiastun zapowiadający premierę nowego RAM-a 1500 TRX.

Do sieci wrzucony został zwiastun zapowiadający premierę nowego RAM-a 1500 TRX.

W 2016 roku pojawił się pojazd koncepcyjny TRX, który był potężnym terenowym pick-upem, lecz zanim model ten trafił na linie montażowe minęły aż cztery lata. Dopiero pod koniec czerwca amerykańska marka potwierdziła, że tego lata oficjalnie zaprezentuje nowego RAM 1500 TRX, który stanie się poważna konkurencją dla Forda.

Niedawno opublikowany zwiastun nie jest zbyt odkrywczy i nie przybliży nam wyglądu nadchodzącego pick-upa. Przedstawia on rozległe tereny, które były wcześniej „niedostępne” dla samochodów, a następnie możemy zobaczyć ślady pozostawione przez ciężarówkę, czy też pył który po sobie zostawia. Najważniejsze są jednak ostatnie sekundy filmu, które zapowiadają premierę modelu na 17 sierpnia.

Polecany film z naszego kanału

Wiele wskazuje na to, że pod maską też potężnej ciężarówki znajdzie się 6,2-litrowy silnik V8 Hellcat, który zaoferuje nam co najmniej 717 KM mocy. Motor ten znaleźć mogliśmy również w Challengerze Hellcat Redeye, w którym generował aż 808 KM mocy. Dostępne będą również słabsze jednostki napędowe pokroju 5,7-litrowego Hemi V8, czy też 3,6-litrowego V6. Niezależnie od zastosowanego silnika będzie on współpracował z 8-biegową przekładnią automatyczną.

TRX powinien również otrzymać napęd na wszystkie koła, regulowane zawieszenie i układ kierowniczy oferujący różne poziomy sprzężenia zwrotnego i sztywności, a także elektronicznie blokowany tylny mechanizm różnicowy. Dodatkowo, według plotek, ciężarówka jest wyposażona w różne tryby jazdy, które dostosowywać będą kontrolę stabilności, czułość przepustnicy, czy też punkty zmiany biegów.

RAM 1500 TRX zadebiutuje 17 sierpnia

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “RAM 1500 TRX zadebiutuje 17 sierpnia

  • 12 sierpnia 2020 at 18:26
    Permalink

    717 KM 😀 to jest odpowiedni silnik dla pick-upa a nie jakieś diesle 🙂

    Reply

Dodaj komentarz