Posaidon podkręcił Mercedesa-AMG G63 do 940 KM i 1278 Nm

Mercedes podrasowany przez Posaidona przyśpiesza do "setki" w zaledwie 3,6 sekundy.

Mercedes podrasowany przez Posaidona przyśpiesza do „setki” w zaledwie 3,6 sekundy.

Mercedes Klasy G z świetnie radzi sobie z pokonywaniem przeszkód terenowych, bądź podczas off-roadowej jazdy. W swoim założeniu model ten nie miał zachwycać osiągami, czy też mocą jednostki napędowej. Niemniej jednak jeden z tunerów postanowił podrasować Mercedesa-AMG G63 do zawrotnych 940 KM mocy oraz 1278 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W swojej bazowej wersji G63 po liftingu zapewniał nam 585 KM mocy oraz 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwalało wystrzelić do „setki” w 4,5 sekundy, co dla tak dużego pojazdu ważącego ponad dwie i pół tony jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak Posaidonowi to nie wystarczyło i postanowił podkręcić 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem do 940 KM mocy oraz niesamowitych 1278 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi mocy G63 wykonuje sprint 0-100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy.

Oczywiście osiągnięcie takiego rezultatu nie było łatwe i tuner musiał spędzić trochę czasu nad podrasowaniem jednostki napędowej. Oryginalne turbosprężarki zostały wymienione na parę niestandardowych egzemplarzy, a także zamontowany został nowy układ wydechowy. Poprawiony został również układ chłodzenia, czy też same głowice cylindrów, a w bagażniku znalazł się dodatkowy zbiornik zasilający układ wtrysku w celu uzyskania dodatkowego ciśnienia. Zmian doczekało się również samo oprogramowanie, a prędkość maksymalna została podwyższona do 280 km/h.

Zwiększenie mocy pojazdu wiązało się także z zastosowaniem lepszych węglowo-ceramicznych hamulców AMG, które nie tylko poprawiają hamowanie, lecz są również lżejsze od tradycyjnych tarcz. Dopełnieniem zmian jest nowa maska wykonana z włókna węglowego z dodatkowymi wlotami powietrza, która zarówno zmniejsza wagę pojazdu, jak i nadaje mu agresywniejszego charakteru oraz zapewnia lepszą wentylację silnika.

Mercedes-AMG G63 Posaidon

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz