Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes SL na kolejnych zdjęciach szpiegowskich

Tym razem możemy przyjrzeć się przedniemu zderzakowi w pełnej okazałości.

Tym razem możemy przyjrzeć się przedniemu zderzakowi w pełnej okazałości.

Obecna generacja Mercedesa SL jest z nami obecna już od 9 lat i przez ten czas doczekała się również liftingu w 2016 roku. Choć model nie cieszy się już zbytnią popularnością, to koniec końców jest jednym z czołowych roadsterów niemieckiej marki, a stworzenie kolejnej generacji tego modelu może odmienić jego los i pozwolić wrócić mu do łask kupujących.

Kilka miesięcy temu mogliśmy przyjrzeć się Mercedesowi SL na pierwszej wizualizacji, lecz była ona oparta na niewielu zdjęciach szpiegowskich, stąd też jego rzeczywisty wygląd może być nieco inny. Mercedes zapewniał, że model ten będzie nawiązywał swoim wyglądem do legendarnego 300 SL, a najnowsze zdjęcia szpiegowskie pozwalają nam szerzej na niego spojrzeć.

Choć został on ukryty pod grubą warstwą kamuflażu, która uniemożliwia dokładniejsze przyjrzenie się projektowi, to na pierwszy rzut oka widzimy, że otrzyma on zupełnie inny wygląd względem obecnej generacji. Największą zmianą będzie przejście z twardego dachu na jego materiałowy odpowiednik, a dodatkowo model ma zapewnić nam dwa rzędy siedzeń oferujące miejsce da czterech osób. Patrząc na najnowsze fotografie możemy również dostrzec, że zastosowane światła różnią się od tych zaprezentowanych na wcześniej wspomnianej wizualizacji. Niestety zarówno grill jak i wloty powietrza zostały dokładnie zamaskowane, co uniemożliwia przyjrzenie się ich kształtom.

Warto również dodać, że po raz pierwszy AMG zostało zaangażowane w prace projektowe i rozwojowe nad jakimkolwiek z modeli z rodziny Benz i jest on opracowywany wraz z GT drugiej generacji. Nie oznacza to jednak, że oba modele będą do siebie podobne, co potwierdził również sam szef działu projektowego, Gorden Wagener obiecując, że pojazdy będą się znacząco różnić.

Bazową wersją będzie SL 43 i jako jedyny nie będzie posiadać napędu na cztery koła 4Matic, a topową wersją będzie SL 73e, który być może będzie korzystał z hybrydowego układu napędowego złożonego z 4-litrowego V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generować będzie ponad 800 KM mocy. Ten potężny układ napędowy zadebiutuje już wkrótce w modelu AMG GT 73e.

Nowa generacja Mercedesa SL powinna zostać zaprezentowana już w przyszłym roku, a do salonów trafi dopiero w drugiej połowie 2022 roku.

2022 Mercedes SL – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz