BMW M3 Touring na pierwszej wizualizacji

Pod jego maską może spocząć sześciocylindrowy silnik M TwinPower z turbodoładowaniem.

Pod jego maską może spocząć sześciocylindrowy silnik M TwinPower z turbodoładowaniem.

Do niedawna BMW M3 w wersji Touring wydawało się jedynie mglistą mrzonką, a szanse na jego wyprodukowanie były niewielkie. Sytuacja zmieniła się zaledwie kilka dni temu, kiedy BMW opublikowało pierwszy zwiastun prezentujący tył tego modelu. Nie musieliśmy długo czekać, aby jacyś graficy przygotowali wizualizację całego pojazdu.

Polecany film z naszego kanału

Zer.o.wt opublikowało na swoim Instragramie wizję BMW M3 Touring, która została oparta zarówno na oficjalnym zwiastunie, jak i standardowych modelach z długim dachem. Od razu możemy dostrzec potężną i nienaturalną kratkę grilla, którą M3 Touring odziedziczy po nowej Serii 3. Oprócz wprowadzenia do praktyczniejszego nadwozia dłuższego dachu, model wygląda podobnie do całej rodziny „trójek” i tak też będzie zapewne w rzeczywistości.

Choć nowe M3 i M4 zadebiutują już w przyszłym miesiącu, to wersja Touring jest dopiero na wczesnym etapie dwuletniego rozwoju, co może oznaczać, że będziemy musieli na nią poczekać jeszcze kilka lat. Dodatkowo możemy się spodziewać, że M3 Touring zaoferuje nam napęd na tylną oś, choć oczywiście zastosowanie systemu xDrive nie byłoby wielkim zaskoczeniem.

Mimo, że od premiery M3 Touring dzieli nas jeszcze kilka lat, to na oficjalniej stronie BMW możemy znaleźć informacje dotyczące silnika, jaki może znaleźć się pod maską modelu. Mowa tam o sześciocylindrowym silniku M TwinPower z turbodoładowaniem, który byłby bazowym motorem w gamie jednostek napędowych M3 Touring.

Dodatkowo bawarska marka zapowiedziała, że ​​dywizja M będzie testować M3 Touring na torze Nürburgring, co oznacza, że w najbliższym czasie do sieci powinny trafić zdjęcia zakamuflowanych prototypów.

2021 BMW M4 – zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 BMW Serii 3 Touring

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Zer.o.wt via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz