Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG GT Black Series może powalczyć o rekord okrążenia na Nürburgring

Mercedes pracuje nad nowym pakietem aerodynamicznym, który pozwoliłby skrócić czas przejazdu okrążenia na Nürburgring o 18 sekund, a tym samym zdetronizować Lamborghini Aventador SVJ.

Mercedes pracuje nad nowym pakietem aerodynamicznym, który pozwoliłby skrócić czas przejazdu okrążenia na Nürburgring o 18 sekund, a tym samym zdetronizować Lamborghini Aventador SVJ.

Nowy Mercedes-AMG GT Black Series zadebiutował już miesiąc temu, a jego premiera była jednym z najgorętszych wydarzeń tego roku. Niemniej jednak jeden z egzemplarzy tego modelu nie został pozbawiony siatki maskującej, a co więcej został on sfotografowany na parkingu w pobliżu toru Nürburgring. Wiele wskazuje na to, że niemiecka marka podejmie próbę pobicia rekordu okrążenia.

Polecany film z naszego kanału

Informacja ta pochodzi od Fastabast Experience, które sfotografowało wcześniej wspomniany zakamuflowany egzemplarz i wysnuło własną teorię. Uważa się, że Mercedes-AMG próbuje ustanowić nowy rekord okrążenia na torze Nürburgring w kategorii najszybszego samochodu produkcyjnego. W końcowych fazach rozwoju GT Black Series pokonywało okrążenie w czasie zaledwie 6 minut i 58 sekund, co nie było jednak zadowalającym rezultatem dla niemieckiej marki, która postanowiło dopracować swój potężny model.

Sfotografowany egzemplarz otrzymał zmieniony przedni splitter, który jest częścią nowego pakietu aerodynamicznego, który pozwoliłby zaoszczędzić dodatkowe sekundy podczas przejazdu okrążenia. Mówi się, że marka dąży do osiągnięcia zawrotnego czasu 6 minut i 40 sekund, co stanowiłoby aż 18 sekundowy zysk względem zaprezentowanego miesiąc temu bazowego modelu.

Skrócenie czasu przejazdu o aż tyle sekund wydaje się ciężkim wyzwaniem, lecz zakamuflowany prototyp otrzymał już podrasowany 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem oraz płaską korbą, który generuje teraz około 850 KM mocy, co stanowi spory zastrzyk mocy względem bazowych 730 KM.

Jeżeli niemieckiej marce rzeczywiście uda się zejść do 6 minut i 40 sekund to Mercedes-AMG GT Black Series ustanowi nowy rekord w kategorii najszybszego samochodu produkcyjnego i zdetronizuje Lamborghini Aventador SVJ z czasem 6:44.97. Oczywiście możliwość konkurowania o ten tytuł zmusiłaby Mercedesa do wprowadzenia do swojej oferty podrasowanego GT.

2021 Mercedes-AMG GT Black Series zakamuflowany prototyp

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Mercedes-AMG GT Black Series

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Fastabast Experience via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz