Jak dużo zarabiają koncerny motoryzacyjne?

Tesla znajdująca się na końcu zestawienia zarabia "tylko" 780 tysięcy dolarów na sekundę.

Tesla znajdująca się na końcu zestawienia zarabia „tylko” 780 tysięcy dolarów na sekundę.

To, że koncerny motoryzacyjne czy pojedyncze, niezrzeszone marki zarabiają ogromne pieniądze, wiedzą wszyscy. Czy jednak kiedykolwiek zadaliście sobie pytanie jakie dokładnie są to sumy? Portal Visual Capitalist przeprowadził badanie i przygotował infografikę prezentującą zarobki branży motoryzacyjnej. Sztywne sumy nie robią tak ogromnego wrażenia i nie pobudzają tak dobrze wyobraźni, dlatego zarobki każdej marki przeliczone zostały na sekundy.

Na pierwszym miejscu znajduje się nie kto inny jak koncern Volkswagena, do którego należą tacy producenci jak Skoda, Seat, Audi, Porsche, Bentley, Bugatti i Lamborghini. Cała grupa łącznie zarabia na sekundę nieco ponad 9,2 miliona dolarów. Druga jest Toyota, posiadająca swój luksusowy odpowiednik w postaci Lexusa. Japońskie przedsiębiorstwo zarabia trochę ponad 8,6 milionów dolarów na sekundę.

Trzeci w zestawieniu jet Ford, do którego należy marka Lincoln. Różnica pomiędzy firmą, a dwoma poprzednimi koncernami jest ogromna, ponieważ producent zarabia już „tylko” 4,9 miliona dolarów na sekundę. Niemieckie marki premium BMW oraz Mercedes-Benz wraz z podległymi sobie firmami zajmują dopiero 7. i 8. miejsce i zarabiają kolejno 3,7 i 3,3 miliona dolarów na sekundę.

Zestawienie zamyka Tesla, z wynikiem „zaledwie” 780 tysięcy dolarów na sekundę.

Podane dane dotyczą zeszłego roku, w ciągu którego łącznie wyprodukowanych zostało około 92 milionów samochodów.

źródło: Visual Capitalist

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz