Zdjęcia szpiegowskie

Porsche wraca do prac nad modelem 911 GT3

Samochód prawdopodobnie posiadać będzie z tyłu ogromne skrzydło z odwrotnie zamontowanymi słupkami, które jest nawet o 50% wydajniejsze od tradycyjnego spojlera.

Samochód prawdopodobnie posiadać będzie z tyłu ogromne skrzydło z odwrotnie zamontowanymi słupkami, które jest nawet o 50% wydajniejsze od tradycyjnego spojlera.

Aktualnie panująca pandemia kilka miesięcy temu wywołała na całym światowym rynku poważny kryzys, który nie ominął branży motoryzacyjnej. Wszystkie targi zostały odwołane, a wielu producentów zwiesiło częściowo swoje działalności produkcyjne oraz projektowe. Nie mniej jednak widać już, że branża odradza się po kryzysie. Duża część marek powróciła już do normalnego trybu pracy i wszystko idzie pełna parą do przodu.

Polecany film z naszego kanału

Najlepszym potwierdzeniem tego jest to, że Porsche pracuje dalej nad sportowym modelem 911 GT3. Samochód przyłapany został na zakamuflowanych testach na torze Nürburgring. To, co zwraca największa uwagę w samochodzie to duże, tylne skrzydło z odwrotnie zamontowanymi słupkami. Takie rozwiązanie nazywane jest „szyjką łabędzia” i ma wiele plusów.

Aby wytłumaczyć przewagę takiego spojlera nad tradycyjnym, najłatwiej jest porównać je do skrzydła samolotu. Silniki montowane są zawsze pod skrzydłem, ponieważ jego górna część ma za zadanie przyspieszać przepływ powietrza oraz generować niskie ciśnienie, co pozwala maszynie oderwać się od ziemi. Spojler samochodu ze słupkami w kształcie szyjki łabędzia działa jak odwrócone skrzydło samolotu.

Dzięki temu skrzydło generuje nawet o 50% więcej docisku niż tradycyjny spojler zamontowany od dołu. Powoduje to również, że może posiadać mniejszą powierzchnię i dalej być bardziej wydajnym.

Samo Porsche 911 GT3 z tym cudem inżynierii zamontowanym nad silnikiem zadebiutować ma według pogłosek w pierwszym kwartale przyszłego roku.

2021 Porsche 911 GT3 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Which Car, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz