RAM nadal stawia na silniki spalinowe

Jeżeli klienci będą pożądali elektrycznych ciężarówek, to RAM dostosuje się do ich potrzeb.

Jeżeli klienci będą pożądali elektrycznych ciężarówek, to RAM dostosuje się do ich potrzeb.

Coraz więcej marek przestawia tory produkcyjne w kierunku pojazdów elektrycznych, które zyskują coraz większe znaczenie na rynku motoryzacyjnym. Jednak RAM postanawia nie podążać za trendami i nadal stawia na silniki spalinowe, a nadchodzący RAM 1500 z 711 KM pod maską jest tego idealnym przykładem.

Niedawno dyrektor generalny FCA Mike Manley potwierdził, że koncern popiera produkcje elektrycznych ciężarówek, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Stwierdził również, że firma może zelektryfikować pick-upy do RAMa, jeśli staną one w obliczu większego spadku udziałów w rynku. Deklaracja ta nie przeszkodziła jednak marce w skupieniu się na nadciągającym RAM 1500 TRX, który zaoferuje nam 6,2-litrowy silnik V8 Hellcat generujący 711 KM mocy.

TEST: RAM 1500 - amerykański krążownik, w którym widzę sens

Nie boimy się odkrywać innych układów napędowych, z pewnością będziemy trzymać ucho przy ziemi i być świadomi tego, czego szukają klienci. A jeśli w pewnym momencie zmieni się to na coś innego, z pewnością będziemy podążać za tym przykładem. Ale fundamentalne znaczenie ma dla nas to, że nie chodzi o podążanie za trendem, ale o gonienie za tym, czego klient naprawdę chce i zapewne To się zmienia z czasem, ale dziś najbardziej podekscytowany jest dla nich 6,2-litrowy silnik V8 z doładowaniem.

Carl Lally, Senior Brand Manager modelu RAM 1500

Marka ma oczywiście powody, aby dalej produkować ciężarówki napędzane silnikami spalinowymi. Ram 1500 TRX w limitowanej wersji Launch Edition został całkowicie wyprzedany w zaledwie trzy godziny od otwarcia książek zamówień. Tak duża popularność nowego pick-upa z pewnością utwierdzi markę w przekonaniu, że jeszcze nie czas przechodzić na silniki elektryczne.

Nowy RAM 1500 TRX zadebiutuje już 17. sierpnia i z pewnością znajdzie wielu swoich zwolenników.

2019 RAM 1500 Rebel – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Muscle Cars & Trucks

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz