Moto Filmy

Zobaczcie jak nowy Ford Mustang Mach 1 radzi sobie na Nürburgring

Ford postanowił przeprowadzić testy zawieszenia nowego modelu przy pomocy dwóch Mustangów na torze w Nurburgring.

Ford postanowił przeprowadzić testy zawieszenia nowego modelu przy pomocy dwóch Mustangów na torze w Nürburgring.

Nowy Ford Mustang Mach 1 jest kompletnym przeciwieństwem swojego elektrycznego brata, który często obrażany jest przez fanów zarówno Forda, jak też rodziny Mustanga, która do niedawna kojarzona była wyłącznie z potężnymi silnikami spalinowymi. Jednak po Mach-e nadszedł czas na benzynowego potwora, który był niedawno testowany na Nürburgring.

Liczy się prowadzenie. Mach 1 to nasz nowy szczyt osiągów Mustanga 5.0L, a także najzdolniejszy 5-litrowy Mustang V8 w historii. I podobnie jak wiele innych oferowanych przez nas pojazdów, Ford często testuje na torze Nürburgring, ponieważ jest to jedna z najbardziej dynamicznych i wymagających dróg na świecie.

Jiyan Cadiz, rzecznik prasowy Ford Motor Company w rozmowie z portalem Motor1

Testowane były dwa egzemplarze nowego Forda Mustanga Mach 1, które otrzymały zupełnie różne lakierowanie. Jako, że są to testy prowadzenia, to możemy się spodziewać, że Ford zastosował w obu pojazdach różne ustawienie zawieszenie, aby podczas testów skalibrować je w celu uzyskania jak najlepszego czasu oraz komfortu prowadzenia.

Polecany film z naszego kanału

Co ciekawe oba pojazdy wyglądają na europejskie odsłony modelu. Nie otrzymały one bursztynowych reflektorów, które mogliśmy zobaczyć w amerykańskich wersjach i posiadają przezroczyste tylne światła, podczas gdy w Ameryce lampy są czerwone. Może to oznaczać, że model trafi również na zagraniczne rynki w tym Europejski, choć wciąż zaostrzane normy emisji spalin mogą się okazać dla niego bardzo niebezpieczne.

Na pytanie o dostępność modelu w Europie portal Motor1 otrzymał wymijającą odpowiedź: „W tej chwili koncentrujemy się na premierze Mustanga Mach 1 w Ameryce Północnej w 2021 roku z dostępnością u dealerów w USA i Kanadzie wiosną 2021 roku”.

Mach 1 trafi do sprzedaży wiosną 2021 roku, a pod jego maską znajdzie się 5-litrowy silnik V8 generujący 487 KM mocy, który został połączony z 10-biegową automatyczną skrzynią lub 6-stopniowym manualem.

Zobaczcie jak nowy Ford Mustang Mach 1 radzi sobie na Nürburgring

Źródło: Automotive Mike via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz