Zdjęcia szpiegowskie

BMW M3 przyłapane z małą dozą kamuflażu

Przyłapany prototyp wygląda na odmianę Competition.

Przyłapany prototyp wygląda na odmianę Competition.

Fani bawarskiej marki już od dłuższego czasu oczekują usportowionych wersji M3 i M4, które zostały już wielokrotnie przyłapane na zakamuflowanych testach. Teraz od oficjalnej premiery obu modeli dzieli nas zaledwie kilka tygodni, a szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać topową odmianę M3 Competition podczas publicznych testów.

Polecany film z naszego kanału

Zarówno M3, jak i M4 otrzymają charakterystyczne przody z ogromnymi kratkami grilla, które tworzą niewielkie wybrzuszenia na przedniej masce pojazdu. Dodatkowo nienaturalnie duża atrapa chłodnicy będzie sąsiadowała z pokaźnymi wlotami powietrza umieszczonymi na zderzaku.

Warto również dodać, że fotografowie którzy wykonali zdjęcia twierdzą, że przyłapany prototyp jest topową odmianą Competition, a twardym dowodem na słuszność tej teorii są aluminiowe felgi, które otrzymały skomplikowany wzór przypominający w pewnym stopniu pajęczynę. Z tył znalazł się natomiast niewielki spojler, który uwieńczył klapę bagażnika oraz potężny dyfuzor z czterema końcówkami układu wydechowego.

Wiemy również, jakie jednostki napędowe znajdą się pod maskami nowego M3 i M4. Będą to 3-litrowe 6-cylindrowe silniki benzynowe z turbodoładowaniem zaczerpnięta z BMW X3 M i X4 M. W swojej podstawowej odmianie generują one 480 KM mocy i współpracują z 6-biegową manualną skrzynią bądź 8-stopniowym automatem, które przekazywać będą cały moment obrotowy na tylną oś.

Dostępna będzie również topowa wersja Competition oferująca 510 KM mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje nam wzrost 60 KM względem poprzedniej generacji. Wariant ten będzie dostępny z 8-biegową skrzynią M Steptronic z układem Drivelogic i napędem na tylne koła. W późniejszym czasie dołączy do oferty wersja z napędem na wszystkie koła, która wystąpi wyłącznie jako coupe oraz sedan.

Nowe BMW M3 i M4 zadebiutują już 23 września wraz z topowymi odmianami Competiton. Natomiast w przeciągu najbliższych dwóch lat powinniśmy spodziewać się praktyczniejszej odmiany M3 Touring.

2021 BMW M3 Competition – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz