Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes opublikował oficjalne zdjęcia zakamuflowanego prototypu SL

Niemiecka marka poinformowała również o znacznych postępach w rozwoju modelu oraz o przejściu do intensywnych testów drogowych.

Niemiecka marka poinformowała również o znacznych postępach w rozwoju modelu oraz o przejściu do intensywnych testów drogowych.

Obecna generacja Mercedesa SL jest z nami obecna już od 9 lat i przez ten czas doczekała się również liftingu w 2016 roku. Choć model nie cieszy się już zbytnią popularnością, to koniec końców jest jednym z czołowych roadsterów niemieckiej marki, a stworzenie kolejnej generacji tego modelu może odmienić jego los i pozwolić wrócić mu do łask kupujących.

Mogliśmy już przyjrzeć się modelowi zarówno na pierwszych wizualizacjach, jak również na licznych zdjęciach szpiegowskich. W przypadku tych drugich tylko w niewielkim stopniu prezentowały one nadchodzącego roadstera, ale pojawianie się kolejnych fotografii było tylko kwestią czasu. Niemiecka marka postanowiła jednak wyprzedzić szpiegów motoryzacyjnych i sama opublikowała zdjęcia zakamuflowanego prototypu.

Przez ostatnie miesiące model był częścią „szeroko zakrojonych cyfrowych etapów rozwoju, testów na stanowiskach testowych i prób symulatorów”, a jego kolejny etap rozwojowy będzie miał miejsce w Centrum Testów i Technologii Mercedesa w Immendingen, a także na drogach publicznych w Europie. Z tej też okazji marka opublikowała zdjęcia przedstawiające zakamuflowany model.

Wiele wskazuje na to, że Mercedes SL porzuci stały dach na rzecz jego materiałowego odpowiednika, co również sugerują opublikowane zdjęcia szpiegowskie. Co ciekawe na zdjęciach dostarczonych przez niemiecką marka widać dwuosobowy pojazd, a według krążących pogłosek nowy Mercedes SL zaoferuje nam także dwa rzędy siedzeń przeznaczone łącznie dla czterech osób. Marka dodała również, że nadchodzący model będzie wzorowany w dużej mierze na oryginalnym 300 SL.

Warto również dodać, że po raz pierwszy AMG zostało zaangażowane w prace projektowe i rozwojowe nad jakimkolwiek z modeli z rodziny Benz i jest on opracowywany wraz z GT drugiej generacji. Nie oznacza to jednak, że oba modele będą do siebie podobne, co potwierdził również sam szef działu projektowego, Gorden Wagener obiecując, że pojazdy będą się znacząco różnić.

Bazową wersją będzie SL 43 i jako jedyny nie będzie posiadać napędu na cztery koła 4Matic, a topową wersją będzie SL 73e, który być może będzie korzystał z hybrydowego układu napędowego złożonego z 4-litrowego V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generować będzie ponad 800 KM mocy. Ten potężny układ napędowy zadebiutuje już wkrótce w modelu AMG GT 73e.

Nowa generacja Mercedesa SL powinna zostać zaprezentowana już w przyszłym roku, a do salonów trafi dopiero w drugiej połowie 2022 roku.

2022 Mercedes-Benz SL – oficjalne zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Mercedes-Benz

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz