Volkswagen własnie zaprezentował nowego Golfa Alltrack oraz Variant

Oba modele trafią do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Oba modele trafią do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Od czasu premiery ósmej już generacji Volkswagena Golfa, która nastąpiła pod koniec października zeszłego roku, gama dostępnych wersji nadal się powiększa. Mogliśmy zobaczyć już standardowego hatchbcka, hybrydę, czy też topowy wariant GTI, który zaoferuje nam najwyższe osiągi, a teraz do ofery marki dołączyły również praktyczniejsze wersje Alltrack oraz Variant.

Volkswagen Golf Variant nieznacznie urósł względem poprzedniej generacji i mierzy teraz 4630 mm długości, a jego rozstaw osi został poszerzony do 2680 mm, dzięki czemu otrzymamy zdecydowanie więcej miejsca na nogi pasażerów. Zwiększyła się również przestrzeń załadunkowa, która pomieści teraz 611 litrów bagażu, co stanowi niewielki 6-litrowy wzrost względem poprzedniej generacji modelu.

Dodatkowo, gdy złożymy tylny rząd siedzeń bagażnik zdoła pomieścić aż 1642 litry bagażu, co również stanowi niewielki wzrost względem poprzednika. Sama przestrzeń załadunkowa otrzymała haczyki na torby i pierścienie mocujące oraz może zostać opcjonalnie wyposażona w dwa gniazdka o mocy 12 i 230 voltów. Dodatkowo w dobie koronawirusa marka dba również o bezpieczeństwo i wyposażyła pojazd w bezdotykowy system otwierania klapy bagażnika, która otworzy się po włożeniu stopy pod tylny zderzak.

Polecany film z naszego kanału

Pojazd otrzymał również nieco bardziej sportowy wygląd dzięki wprowadzeniu tylnego spojlera oraz potężniejszego zderzaka. Co ciekawe, profil boczny pojazdu w pewnym stopniu przypomina coupe dzięki zastosowaniu nieznacznie zmienionej konstrukcji trzeciej szyby bocznej.

Jednostki napędowe zostaną natomiast przeniesione z podstawowego Volkswagena Golfa i otrzymamy do wyboru turbodoładowane silniki benzynowe oraz diesle generujące od 110 do 150 KM mocy. Jak na ten moment nie wiemy, czy do oferty trafią hybrydowe układy napędowe typu plug-in, które mogłyby zająć cenną przestrzeń wewnątrz pojazdu. W przyszłości może również pojawić się topowy wariant R, który zaoferowałby jeszcze większą moc oraz cztery końcówki układu wydechowego.

Volkswagen Golf Alltrack doczekał się niewielu zmian, które mogliśmy zobaczyć w standardowym Golfie ósmej generacji. Pojazd oczywiście otrzymał napęd na wszystkie koła 4Motion i większy prześwit, a także plastikową osłonę, która została pociągnięta wzdłuż nadkoli oraz progów bocznych. Model w zależności od wybranego silnika będzie mógł udźwignąć do 2000 kg.

Volkswagen zapewnia, że nowe Golfy Alltrack i Variant trafią do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

2020 Volkswagen Variant R-Line

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Volkswagen Golf Alltrack

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Volkswagen via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz