Oto jak mógłby wyglądać Nissan Z Proto jako roadster

Pojazd nie otrzymał jeszcze zielonego światła do rozpoczęcia produkcji.

Pojazd nie otrzymał jeszcze zielonego światła do rozpoczęcia produkcji.

Zaledwie kilkanaście godzin temu zadebiutował niesamowity Nissan Z Proto, który jest jedynie zapowiedzią następcy kultowego Nissana 370Z. Pojazd łączy w sobie charakterystyczne cechy pozostałych członków rodziny „Z”, a także nowoczesne wnętrze i potężny silnik. Wiemy również, że w przyszłości pojawi się także potężniejsza odsłona Nismo oraz roadster. Choć wersja pozbawiona stałego dachu nie otrzymała jeszcze pozwolenia na produkcję, jednak nie przeszkodziło to X-Tomi Design, aby przygotować jego wizualizację.

Najważniejszą zmianą było pozbawienie pojazdu stałego dachu, a co za tym idzie tylna część nadwozia została nieznacznie przekształcona. Tylna pochyła szyba została zastąpiona płaskim pokładem pod którym skrywa się rozkładany dach oraz cały jego mechanizm. Dodatkowo artysta wprowadził do pojazdu kwadratowe pałąki zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, które znalazły się za fotelami i wyglądają na żywcem wyjęte z poprzedniej generacji.

Polecany film z naszego kanału

Trzeba przyznać, że pozbawienie Nissana Z Proto stałego dachu podkreśliło jego zdecydowanie bardziej współczesny wygląd względem poprzedniej odsłony modelu. Sam następca legendarnego Nissana 370Z stanie się z pewnością poważnym konkurentem dla Toyoty Supry oferując większą moc, a co za tym idzie, zapewne lepsze osiągi.

We wnętrzu Nissana Z Proto znajdzie się potężny silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, lecz japońska marka nie zdradza szczegółów dotyczących jego parametrów i osiągów. Zapewne będzie to jednostka napędowa zaczerpnięta z Infiniti Red Sport, a to oznacza, że moglibyśmy otrzymać ponad 405 KM mocy, co stanowi spory wzrost względem Nissana 370Z, który generuje 337 KM. Jednostka napędowa zostanie połączona z 6-biegową przekładnią manualną, która będzie przekazywała cały moment obrotowy na tylną oś. Warto również dodać, że Nissan pracuje nad automatyczną skrzynią biegów, która zapewne trafi już do produkcyjnej wersji modelu.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz