Zdjęcia szpiegowskie

Audi E-Tron GT przyłapane na zakamuflowanych testach

Elektryczny sedan będzie bardzo podobny do swojego koncepcyjnego poprzednika.

Elektryczny sedan będzie bardzo podobny do swojego koncepcyjnego poprzednika.

Audi wciąż rozwija swoją gamę modeli o kolejne pozycje. Nieco ponad miesiąc temu niemiecka marka zaprezentowała nowe Audi S3, a jego topowa odmiana RS3 jest wciąż testowana na torze w Nurburgring. Jednak nie jest to jedyny model, który przechodzi zakamuflowane testy wydajnościowe. W tej samej scenerii zostało właśnie przyłapane całkowicie nowe Audi E-Tron GT.

Przyłapany prototyp wydaje się być bardzo podobny do zaprezentowanego dwa lata temu, podczas Los Angeles Auto Show, pojazdu koncepcyjnego o tej samej nazwie. Możemy dostrzec, że model posiada nieco większe klamki oraz lusterka, a także minimalny wręcz prześwit. Zapewne, gdy niemiecka marka zdejmie z niego kamuflaż, to dojrzymy jeszcze kilka innych, lecz bardziej kosmetycznych zmian.

Choć Audi zapowiedziało, że pojazd zadebiutuje jeszcze przed końcem roku, to dość niechętnie dzieli się szczegółami dotyczącymi nadchodzącego sedana. Możemy jednie wzorować się na wcześniej wspomnianej koncepcji E-Tron GT, która została wyposażona w dwa silniki elektryczne generujące 590 KM mocy, które napędzają wszystkie koła. Takie zestawienie pozwalało koncepcji wykonać sprint 0-100 kmh/ w zaledwie 3,5 sekundy i osiągnąć drugą „setkę” po zaledwie 12 sekundach. Dodatkowo mógłby on rozpędzić się maksymalnie do 240 km/h, a dzięki zestawowi akumulatorów o pojemności 90 kWh mógłby przejechać do 400 km na jednym ładowaniu według cyklu WLTP.

Audi E-Tron GT zapewne będzie odzwierciedlało ofertę bratniego Porsche Taycan, które jednak znajdować się będzie o poziom wyżej od marki z Ingolstadt. Stąd też możemy się spodziewać, że podstawowa wersja E-Tron GT będzie tańsza od Porsche Taycan 4S, które zostało wycenione na 103 800 dolarów. Nie wiemy jeszcze, kiedy będziemy mogli oficjalnie przywitać nowego elektrycznego sedana w ofercie Audi, lecz zapewne jego oficjalna prezentacja odbędzie się w sieci.

2021 Audi E-Tron GT – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz