Oto jak mógłby wyglądać Nissan 400Z Nismo

Potężny spojler oraz cztery końcówki układu wydechowego idealnie komponują się ze stylem retro.

Potężny spojler oraz cztery końcówki układu wydechowego idealnie komponują się ze stylem retro.

Fani japońskiej marki od wielu już lat wyczekiwali następcy legendarnego Nissana 370Z, który trafił na rynek w 2009 roku. Ich męczarnia powoli dobiega końca, a najnowszy członek rodziny Z zbliża się powoli do blasku reflektorów. Zaledwie kilkanaście godzin temu został zaprezentowany Nissan Z Proto, który jest jedynie zapowiedzią nadchodzącego Nissana 400Z. Dodatkowo mogliśmy już zobaczyć wizualizację nowego roadstera, który nie otrzymał jeszcze zielonego światła do rozpoczęcia produkcji. Wiemy również, że szykowana jest jego topowa odmiana Nismo, której fanowska wizja została właśnie opublikowana w sieci.

Polecany film z naszego kanału

Autorem grafiki jest Klebera Silva, który wzbogacił niedawno zaprezentowanego Nissana Z Proto o części żywcem wyciągnięte z modelu GT-R Nismo. Pojazd otrzymał pokaźny przedni splitter wykończony czerwoną listą, który został pociągnięty wzdłuż bocznych progów, aż do karbonowego dyfuzora, który otacza teraz cztery potężne końcówki układu wydechowego. Nie mogło oczywiście zabraknąć emblematów Nismo oraz pokaźnych rozmiarów spojlera, który zwieńczył klapę bagażnika i dodał modelowi jeszcze więcej sportowego charakteru.

Należy jednak pamiętać, że powyższa wizualizacja została oparta na koncepcyjnym Nissanie Z Proto, stąd też ostateczny wygląd 400Z Nismo może znacząco odbiegać od opublikowanych grafik. Wydajniejsza wersja samochodu została już potwierdzona przez markę, ale przyjdzie nam na nią poczekać ciut dłużej niż na standardowy model, gdyż jest on „nie tak daleko, ale nie tak wcześnie”.

Japońska marka skupia się na spalinowej wersji wyposażonej w 3-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która generować będzie 405 KM mocy oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak nie wyklucza przygotowania hybrydowej wersji modelu, a jej powstanie uzależniona będzie od zapotrzebowania klientów.

2020 Nissan Z Proto

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Kleber Silva

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz