Heico Sportiv zdjęło ogranicznik prędkości w modelach Volvo

Dzięki zastosowaniu jednostki e.motion modele Volvo zaoferują swoją początkową prędkość maksymalną.

Dzięki zastosowaniu jednostki e.motion modele Volvo zaoferują swoją początkową prędkość maksymalną.

Pierwsze informacje o planowanym przez Szwedów ograniczeniu prędkości wszystkich modeli do 180 km/h docierały do nas już na początku zeszłego roku i dotyczyły one każdej wersji nadwozia oraz odmiany pojazdu włączając w to ekskluzywnego Polestara. Dodatkowo kilka miesięcy temu szwedzka marka zdradziła nam powody tej decyzji oraz przedstawiła swój punkt widzenia na tę sprawę. Jednak łatwo się domyślić, że wcześniej czy później znalazłaby się firma, która postanowiłaby zdjąć to bardzo niepraktyczne ograniczenie.

Tak też stało się z niemieckim tunerem Heico Sportiv, które uznało, że nie powinno się narzucać właścicielom aż tak rygorystycznych ograniczeń i postanowiło usuwać je za bardzo przystępną cenę.

Polecany film z naszego kanału

Według tunera, jednostka e.motion, której używa do zwiększenia mocy w różnych modelach Volvo, jest skuteczna w zwiększaniu prędkości maksymalnej samochodu od 30 do 70 km/h w zależności od wybranego pojazdu. Oznacza to tym samym, że tuner przywraca początkową prędkość maksymalną, jaką oferowały modele marki przed wprowadzeniem ostrego ogranicznika. Dla przykładu S60 T8 Polestar, który również został ograniczony do 180 km/h, po zainstalowaniu jednostki e.motion może osiągnąć prędkość maksymalną na poziomie 250 km/h, czyli swoją pierwotną wartość.

Same ceny zainstalowania jednostki e.motion, a tym samym usunięcia niepraktycznego dla wielu klientów ograniczenia prędkości są bardzo przystępne. Cennik otwiera benzynowe Volvo XC40, które można pozbawić elektrycznego kagańca za jedyne 1.112 euro, czyli lekko ponad 5.000 złotych, a najwięcej przyjdzie nam zapłacić za usunięcie ogranicznika w hybrydowym Volvo S90, którego cena wynosi 1.543 euro, czyli około 7.059 złotych. Tuner oferuje nam również 5-letnią gwarancję, lecz nie wiadomo jeszcze, czy obejście elektronicznego kagańca spowoduje utratę gwarancji od Volvo.

2020 Volvo S60 T8 Polestar Engineered – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz