Fiat 500 doczekał się dodatkowych drzwi

Elektryczny wariant Fiata 500 teraz będzie posiadał dodatkowe drzwi po stronie pasażera otwierane w przeciwnym kierunku na wzór BMW i3, czy Mazdy RX-8.

Elektryczny wariant Fiata 500 teraz będzie posiadał dodatkowe drzwi po stronie pasażera otwierane w przeciwnym kierunku na wzór BMW i3, czy Mazdy RX-8.

Fiat postanowił przygotować elektryczną wersję swojego popularnego malucha i zaprezentował ją w marcu tego roku na kilka tygodni przed międzynarodowym lockdown-em. Jednak włoska marka zamierza nadal rozszerzać jego ofertę, która została właśnie wzbogaciła się o nieco praktyczniejszą wersję 500e 3+1, która może szczególnie przypaść do gustu wielu rodzinom.

Fiat twierdzi, że ta nowa i bardziej praktyczna wersja elektrycznego samochodu miejskiego została zaprojektowana z myślą o osobach, które mają rodziny i na co dzień wykonują wiele różnych zadań. Włoska marka opisuje go również jako „całkowicie nowy, całkowicie elektryczny i z dodatkowymi drzwiami”, ale „zawsze 500” i to nic innego jak elektryczny model, który zadebiutował na początku roku, tylko, że został wyposażony w dodatkowe drzwi.

Warto również dodać, że Fiat praktycznie nie wprowadził żadnych zmian pomimo dorzucenia dodatkowych drzwi. Oznacza to, że Fiat 500e 3+1 posiada takie same wymiary co tradycyjny model, a według zapewnień marki, dodatkowe skrzydło w żaden sposób nie wpływa na właściwości jezdne, czy też zużycie paliwa, choć wprowadza dodatkowe 30 kg do masy całkowitej pojazdu.

Sprzedaż nowego Fiata 500e 3+1 rozpocznie się w ramach wersji La Prima, która zaoferuje nam w standardzie bogate wyposażenie pokroju adaptacyjnego tempomatu, pełnych reflektorów LED, systemu rozpoznawania znaków drogowych, czujników parkowania, czy też kamery cofania. Natomiast tradycyjny 500e będzie dostępny w trzech wariantach: Action, Passion i Icon, które zaoferują nam różne kombinacje akumulatorów, silnika elektrycznego, czy też dostępnego wyposażenia i opcji dostosowania pojazdu do klienta.

2021 Fiat 500e 3+1

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz