Zdjęcia szpiegowskie

Volkswagen Golf R Variant przyłapany na torze w Nurburgring

Niemiecka marka zadała sobie wiele trudu by zamaskować testowane kombi.

Niemiecka marka zadała sobie wiele trudu by zamaskować testowane kombi.

Już za zaledwie kilka dni Volkswagen oficjalnie zaprezentuje nowego Golfa R, nie wiemy jednak, czy niemiecka marka postanowi przedstawić również jego praktyczniejszą odmianę. Niezależnie od podjętej decyzji, prototyp Volkswagena Golfa R Variant został przyłapany podczas testowych przejazdów na torze w Nurburgring, a dodatkowo niemiecka marka postanowiła przebrać go za inne wersje popularnego kompakta.

Na pierwszy rzut oka możemy mieć wrażenie, że patrzymy na Volkswagena Golfa R Alltrack, który byłby wręcz idealnym pojazdem. Niestety szanse na jego powstanie są praktycznie zerowe, a zabieg ten ma na celu zmylenie bystrych obiektywów szpiegów motoryzacyjnych. Testowany prototyp otrzymał przedni zderzak oraz plastikowe osłony od wcześniej wspomnianego Alltracka, lecz prawdziwy charakter modelu zdradzają cztery końcówki układu wydechowego, niebieskie zaciski hamulcowe oraz 19-calowe obręcze z nowym wzorem i sportowymi oponami. Volkswagen postanowił również zamaskować przednie reflektory tak, aby przypominały te widziane w Golfie Mk7 Variant.

Nie wiemy jeszcze jaka jednostka napędowa spocznie we wnętrzu usportowionego Golfa, lecz spodziewamy się, że będzie to 2-litrowy silnik TSI, który mogliśmy zobaczyć już w modelach Tiguan R, Arteon R oraz Arteon R Shooting Brake. Oznaczałoby to, że będzie on generował 320 KM mocy oraz 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które będą przekazywane na wszystkie koła przy pomocy dwusprzęgłowej, automatycznej skrzyni biegów.

Początkowo krążyły pogłoski, że Volkswagen zamierzał wyposażyć swój model w 2,5-litrowy silnik TFSI należący do Audi, lecz cztery pierścienie postanowiły nie udostępniać swojej jednostki napędowej. Oczywiście, na oficjalne potwierdzenie silnika będziemy musieli poczekać do prezentacji modelu, która została zapowiedziana na 4 listopada.

2021 Volkswagen Golf R Variant – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz