Poznajcie Lexusa LC w limitowanej edycji „Aviation” z zakrzywionym spojlerem

Pojazd powstanie jedynie w 70 egzemplarzach.

Pojazd powstanie jedynie w 70 egzemplarzach.

Lexus LC jest samochodem, który nawet w swojej podstawowej wersji potrafi zachwycić i pozytywnie zaskoczyć swojego właściciela. Nasza redakcja również miała okazję przetestować ten model w specjalnej odsłonie Yellow Edition, która dodatkowo podkreśliła walory wizualne przepięknego Lexusa. Jednak Japończycy uznali, że można jeszcze poprawić wygląd samochodu i przygotowali dodatkową edycję Aviation, która wprowadza przyciemniane dodatki oraz zakrzywiony spojler.

Polecany film z naszego kanału

Lexus LC Aviation będzie dostępny tylko i wyłącznie w Japonii, a jego najważniejszą nowością jest wprowadzenie wcześniej wspomnianego spojlera, który został wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym, a także doczekał się dwóch „skrzydeł”, które dodatkowo poprawiają aerodynamikę pojazdu. Warto również dodać, że w jego powstanie zaangażowali byli ludzie, którzy przygotowali wcześniej projekt supersamochodu LFA z silnikiem V10, który miał automatycznie rozkładany i chowany tylny spojler.

Oczywiście nie jest to jedyna wprowadzona zmiana i Lexus LC doczekał się przyciemnionej osłony chłodnicy oraz towarzyszących jej wlotów powietrza. Ciekawie prezentują się również światła, które doczekały się większej ilości czarnego wykończenia, a całość dopełniana jest przez zestaw nowych 21-calowych czarnych obręczy oraz czarny, srebrny bądź biały lakier nadwozia, który w ostatnich dwóch przypadkach, będzie świetnie kontrastował z przyciemnionymi dodatkami.

Wnętrze modelu jest natomiast oferowane z ekskluzywnym motywem Aviation Black, który wprowadza do kokpitu kierownicę pokrytą alcantarą, a cały interior zdominowany jest przez czarny kolor z kontrastującymi akcentami na siedzeniach, panelach drzwi oraz konsoli środkowej w kolorze skórzanego siodła.

Lexus LC Aviation będzie oferowany już od 6 stycznia 2021 roku z 5,0-litrowym silnikiem V8 dla wersji LC500 oraz 3,5-litrowym zelektryfikowanym V6 do LC500h. Warto również dodać, że edycja specjalna będzie ograniczona do jedynie 70 egzemplarzy, których ceny zaczynają się od 144.000 dolarów za Lexusa z tradycyjnym układem napędowym, zaś za wersję hybrydową będziemy musieli dopłacić dodatkowe 4.000 dolarów.

2021 Lexus LC Aviation

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz