Oto nietypowy Rolls-Royce Wraith inspirowany układem słonecznym

Po raz kolejny brytyjska marka pokazała, że potrafi zaskoczyć wykończeniem wnętrza.

Po raz kolejny brytyjska marka pokazała, że potrafi zaskoczyć wykończeniem wnętrza.

Rolls-Royce potrafił zaskakiwać nas dość nietypowymi aczkolwiek ciekawymi pomysłami ozdobienia wnętrza w prosty i estetyczny sposób. Wiedzieliśmy już „gwieździstą podsufitkę” oraz błyszczącą deskę rozdzielczą, która znalazła się w najnowszej odsłonie Ghosta. Tym razem marka postanowiła kontynuować swój pomysł i przygotować egzemplarz Rolls-Royce Wraith, który został zainspirowany układem słonecznym.

Rolls-Royce Wraith – Inspired by Earth został zamówiony przez Rolls-Royce Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak sama nazwa wskazuje, został on zainspirowany ziemią, a dokładniej jej widokiem z kosmosu oraz całym układem słonecznym. Stąd też model otrzymał lakier Royal Blue, który nawiązuje do wody zajmującej większość naszej planety, a grafika umieszczona na przedniej masce przedstawia widok satelitarny Bliskiego Wschodu. Dodatkowo wzdłuż samochodu została pociągnięta linia zawierającą Słońce i osiem planet Układu Słonecznego, która została ręcznie namalowana szmaragdową zielenią. Przygotowanie projektu zajęło aż 100 godzin, a każdy z malunków zostały wykonany przy pomocy pędzla powietrznego.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do klientów przynoszących nam wielkie wizje związane z zamówieniami na zamówienie, ale to zapewniło nam zupełnie nową perspektywę” – powiedział Michael Bryden, główny projektant samochodów na zamówienie w firmie Rolls-Royce Motor Cars.

Zmiany kontynuowane są również we wnętrzu maszyny, do którego trafiły skórzane siedzenia Mokasin, które swoim kolorem nawiązują do piasków otaczających Zjednoczone Emiraty Arabskie. Akcenty w kolorze Navy i Cobalto Blue reprezentują rzeki i jeziora, a szmaragdowozielona lamówka przedstawia naturę jako całość. Natomiast białe szwy i monogramy RR wskazują na chmury i bieżącą wodę. Najciekawiej jednak prezentuje się gwieździsta podsufitka, która obejmuje cały Układ Słoneczny i została wykonana z dbałością o każdy szczegół. Wnętrze dopełniane jest również przez obraz satelitarny Bliskiego Wschodu, który znalazł się na desce rozdzielczej.

Rolls-Royce Wraith – Inspired by Earth

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz