Zdjęcia szpiegowskie

Odświeżone Porsche Macan przyłapane na zakamuflowanych testach

Model doczeka się już trzeciego, aczkolwiek niewielkiego faceliftingu.

Model doczeka się już trzeciego, aczkolwiek niewielkiego faceliftingu.

Porsche Macan jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli niemieckiego producenta na świecie, co zachęca markę do jak najdłuższego przetrzymania go na rynku. Jednak jego obecna generacja jest już bardzo leciwa i trafiła do sprzedaży w 2014 roku i od tego czasu doczekała się dwóch liftingów w 2016 i 2018 roku. Taka sytuacja sprzyja opracowaniu kolejnej generacji modelu, jednak Porsche postanowiło ponownie odświeżyć model wprowadzając kilka poprawek.

Choć takie zachowanie niemieckiej marki może wydawać się trochę dziwne, to jednak ma ono na celu zmaksymalizowanie zysków z obecnej generacji Macana i utrzymanie go w czołówce sprzedaży do pojawienia się jego kolejnej odsłony. Nowa generacja Macana powinna zadebiutować w przeciągu nadchodzącego roku wraz z jego w pełni elektryczną wersją, stąd też nie otrzymał on zbyt drastycznych zmian.

Odświeżone Porsche Macan zostało przyłapane na publicznych z minimalną wręcz ilością kamuflażu. Możemy dostrzec, że model doczeka się zmodyfikowanego przedniego zderzaka z dodatkowymi wlotami powietrza, jak również przemodelowanego tylnego zderzaka z potężniejszym dyfuzorem, który został zamaskowany. Mogą również pojawić się drobne zmiany w tylnych światłach oraz łączącym je LED-owym pasku, jednak nie możemy jeszcze tego potwierdzić.

Nie powinniśmy spodziewać się jednak zbyt dużych zmian we wnętrzu maszyny. Według krążących pogłosek do kokpitu może trafić nowa kierownica zainspirowana Porsche Panamerą oraz odświeżony wyświetlacz systemu inforozrywki z dwoma dodatkowymi przyciskami umiejscowionymi pod ekranem.

Podobnie sytuacja przedstawia się z dostępnymi jednostkami napędowymi, które z pewnością nie doczekają się żadnych zmian, gdyż zostały one odświeżone podczas poprzedniego liftingu. Stąd też Porsche Macan nadal będzie dostępny z potężną V6 o pojemności 2, 3 bądź 2,9 litrów.

Niemiecka marka zapewne będzie chciała jak najszybciej zaprezentować odświeżonego Macana, aby był on jak najdłużej dostępny przed przybyciem jego kolejnej odsłony, stąd też model powinien zostać zaprezentowany w pierwszych tygodniach 2021 roku.

2021 Porsche Macan Facelifting – zdjęcia szpiegowskie, listopad 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz