Czy doczekamy się Subaru BRZ w wariancie STi?

Brak modelu w Europie może zwiastować powstanie flagowego wariantu STi.

Brak modelu w Europie może zwiastować powstanie flagowego wariantu STi.

Niedawno doczekaliśmy się premiery nowej, drugiej generacji Subaru BRZ. Model zmienił nieznacznie, otrzymał zastrzyk mocy i pozostał on małym, tylnonapędowym coupe z wolnossącym silnikiem z przodu. Podobnie jak poprzednik charakteryzować się będzie bardzo niskim środkiem ciężkości i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

Wielu narzeka na brak turbodoładowanego silnika o znacznie większej mocy, niemniej samochód nie będzie oferowany w Europie, więc Subaru nie musiało specjalnie kombinować by spełnić nasze normy emisji spalin i skupiło się na lepszej charakterystyce jednostki. Nie znajdziemy tu również hybrydyzacji i innych elementów mających na celu zmniejszenie emisji, czy spalania.

Polecany film z naszego kanału

Brak oferowania modelu w Europie i skupienie się na rynku japońskim i amerykańskim, może również oznaczać, że nareszcie doczekamy się sportowego wariantu STi z prawdziwego zdarzenia, który zmieni nie tylko wygląd nadwozia.

Na tę okazję, X-Tomi Design przygotował również stosowną wizualizację dającą nam przedsmak tego jak Subaru BRZ STi może wkrótce wyglądać. Jeśli model faktycznie się pojawi, należy spodziewać się premiery nie prędzej niż w 2022 roku.

Przypomnimy, że nowa odsłona Subaru BRZ oferowana jest z 2,4-litrowym, wolnossącym silnikiem typu boxer o mocy 231 KM oraz 249 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego osiągi nie zostały oficjalnie podane, jednak należy się spodziewać czasu od 0 do 100 km/h w czasie ok. 5,7 sekundy.

2022 Subaru BRZ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

wizualizacja: X-Tomi Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz