Oto jak może wyglądać Toyota GR86

Czy bratni model Subaru BRZ doczeka się pewnych zmian?

Czy bratni model Subaru BRZ doczeka się pewnych zmian?

Aktualizacja

5 kwietniu 2021 roku Toyota oficjalnie zaprezentowała nowy model GR 86. Jest to trzeci model z serii GR, obok GR Supra i GR Yaris. Podobnie jak poprzednik, Toyota GT86, auto jest bliźniakiem Subaru BRZ. Pod maską znalazł się 2,4-litrowy wolnossący silnik typu boxer o mocy 235 KM, a napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej lub automatycznej.

Czytaj więcej: Poznajcie Toyotę GR 86, czyli następcę GT86

Oryginalny wpis

Fani Subaru BRZ musieli czekać prawie dekadę, aby wreszcie ujrzeć upragnioną drugą generację modelu. Jednak jego bratni model od Toyoty wciąż nie został ujawniony i nic nie wskazuje na to, że nastąpi to w przeciągu najbliższych tygodni. Nie wiemy jeszcze, czego możemy spodziewać się po Toyocie GR86, lecz możemy przyjrzeć się jej na fanowskiej wizualizacji.

Cały projekt opiera się w dużej mierze na oficjalnych zdjęciach Subaru BRZ. Autor grafiki zastąpił znaczek Subaru logiem Toyoty, a także wprowadził przekształcony przedni zderzak, a dokładniej zmienił jego dolną kratkę. Nowa atrapa chłodnicy została zapożyczona z innego samochodu sportowego japońskiej marki, a mianowicie Toyoty GR Supry. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wizja autora, która może nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości zwłaszcza, że na zdjęciach szpiegowskich mogliśmy zobaczyć kratkę grilla, która przypomina tę widzianą w BRZ. Oczywiście jest pewna szansa, że Toyota wprowadzi własne modyfikacje dla GR86, jednak na potwierdzenie tej tezy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Polecany film z naszego kanału

Sama Toyota GR86 nadal owiana jest tajemnicą i kwestia ostatecznego wyglądu nie została jeszcze potwierdzona. Wiemy jedynie, że model zostanie wyposażony w widziany w BRZ 2,4-litrowy, wolnossący, czterocylindrowy silnik rzędowy oferujący 231 KM mocy oraz oraz 249 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Możemy również sądzić, że odpowiednik BRZ doczeka się niewielkiego wzrostu wagi w okolicach 10 kg i może nam zaoferować sprint 0-100 km/h w czasie około 5,7 sekund.

Toyota GR86 zadebiutuje w ramach roku modelowego 2022, a jej oficjalna premiera powinna nastąpić w lipcu przyszłego roku.

2022 Subaru BRZ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor.es

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz